Jakie masz dziecko?

" Mohinder Singh Jus, jeden z najsłynniejszych homeopatów (obecnie praktykujący w Szwajcarii) w swojej genialnej książce „Typy dzieci” podzielił je na 3 grupy:
- dzieci nadpobudliwe
- dzieci nieśmiałe
- dzieci histeryczne
Podział ten niejednokrotnie ułatwił mi dobieranie właściwego leku, a rodzicom może ułatwić głębsze zrozumienie właściwego świata. Dzieci mają swój własny sposób komunikowania się ze światem. Czasami choroba jest sposobem, aby ściągnąć na siebie zainteresowanie otoczenia. Jeżeli nie otrzymują dostatecznie dużo miłości, obcują z rodzicami o nerwowym usposobieniu, a ich indywidualna osobowość jest tłumiona, mogą zareagować poważną nieuleczalną chorobą. Oto niektóre objawy pomocne w wywiadzie homeopatycznym:
- niepokój
- awersja do obcych, awersja do towarzystwa
- utrudniona koncentracja
- pocieszanie pogarsza
- nie znosi sprzeciwu
- lęk przed samotnością, ciemnością, zwierzętami (zwłaszcza psami), obcymi, złodziejami, burzą
- zapominalskie
- łatwo przejmują się drobiazgami
- złe, kłótliwe, niecierpliwe, same nie wiedzą czego chcą
- nie chcą by na nie patrzeć
- uparte, marudzące
- apatyczne, obojętne
- nadwrażliwe, łatwo się obrażają, płaczliwe
- łatwo się przestraszają zwłaszcza w nocy
I to jest klucz do prawdziwej homeopatii. Nie jest ważne jak często dziecko miało anginę, ale w jakiej sytuacji ją dostało i jak się w chorobie zachowywało.
Co wydarzyło się w domu lub w szkole? Dlaczego niemowlę oddane do żłobka choruje? Oczywiście, że ma kontakt z nowymi bakteriami i wirusami, ale należy też wziąć pod uwagę, że dotychczas spało sobie smacznie w ciepłym łóżeczku, albo przytulone do piersi mamy, a teraz jest budzone o 6 rano, przewożone na drugi koniec miasta, oddawane w obce ręce, wszystko w pośpiech i nerwach. Płacze, robi się smutne, za 2 dni ma katar i kaszel, zostaje 7 dni w domu, zdrowieje, idzie do żłobka itd.
Obserwujcie uważnie swoje dzieci zanim pójdziecie do homeopaty. Proszę mi uwierzyć, często rodzice nie potrafią odpowiedzieć czy dziecko jest uparte albo czy czegoś się boi. Ojciec twierdzi, że jest bardzo grzeczne, a matka mówi, że nie potrafi usiedzieć na miejscu, złości się i niszczy zabawki.
Określony typ dziecka rodzi się w określonej rodzinie (tu mają głos geny), a na jego osobowość mają wpływ zarówno otoczenie jak i sytuacje rodzinne. Poszczególne typy dzieci oprócz podobnych zachowań łączy skłonność do podobnych problemów zdrowotnych i podobne cechy budowy. Lek homeopatyczny dobrze dopasowany do typu dziecka będzie pomocny w leczeniu każdej choroby tego dziecka i w krótkim czasie katary, kaszle i gorączki przejdą do historii."

comments
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum