Aresenicum Album - lek homeopatyczny

Arszenik- trucizna czy lekarstwo

 
     Trójtlenek arsenu As2O3, potocznie zwany arszenikiem, to krystaliczny, bezbarwny proszek, słabo rozpuszczalny w wodzie. Od wieków znany jako silna  trucizna, dosypywany do napojów i potraw, nie zmieniał ich smaku i podstępnie a skutecznie wysyłał niewygodnych wrogów na drugi świat.
Zatrucie arszenikiem doprowadza do uszkodzenia mięśnia sercowego, nerek, wątroby, nadnerczy , zmian w obrębie układu nerwowego (postępujące niedowłady ze skurczami mięśni) i w obrazie krwi. Szczególną uwagę należy zwrócić na rakotwórcze właściwości arszeniku, które w przypadku przewlekłego zatrucia zawodowego objawiają się wzrostem ryzyka zachorowań na raka skóry, oskrzeli i płuc.
    Stosunkowo niedawno oglądałam w TV człowieka, który publicznie spożył duże ilości leku homeopatycznego Arsenicum album i szyderczo stwierdził, że gdyby lek ten działał- musiałby umrzeć w mękach, czyli że lek ten nie działa. Rozdzwoniły się telefony moich pacjentów i znajomych. Biedni przeciwnicy homeopatii nie starali się nawet zrozumieć naczelnej zasady tej metody-„podobne leczyć podobnym"..
   Homeopatyczny lek Arsenicum album to rozcieńczony wielokrotnie arszenik, który podany pacjentom manifestującym objawy podobne do objawów zatrucia arszenikiem, a więc:
- biegunka i wymioty
- silne osłabienie
- marznięcie
- zaburzenia rytmu serca i spadek ciśnienia
- porażenie nerwów obwodowych,
może znacznie poprawić stan ogólny pacjenta a nawet go wyleczyć.
Homeopaci stosują go w przypadku zatruć pokarmowych (jako leczenie skojarzone z leczeniem klasycznym), a także w przewlekłych zatruciach zawodowych, zatruciach lekami lub innymi substancjami.
   Wskazania ostre:
- dotyczące przewodu pokarmowego –ostre zaburzenia żołądkowo – jelitowe i zatrucia pokarmowe po zjedzeniu nieświeżego pokarmu
- dotyczące dróg moczowych - ostre zapalenie pęcherza i zapalenie nerek
- dotyczące GDO, ucha i układu oddechowego - ból ucha, nocne napady astmy oskrzelowej
- dermatologiczne -ostre infekcje skórne jak czyraki, róża, pokrzywka, półpasiec, wyprysk, którym towarzyszy uczucie silnego pieczenia
- neurologiczne  – piekące bóle i nerwobóle zmniejszające się pod wpływem ciepła
Arsenicum album przepisuje się w potencjach 9-30 CH, po 5 granulek, w zależności od nasilenia objawów od dwóch do sześciu razy dziennie.
 
 

Źródło: http://www.lekarzhomeopata.pl/2011/05/arsenicum-album.html#more

comments
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum