Czy Apteka w Sycowie przestanie istnieć ?

Apteka "Pod wagą" - Wstrzymanie sprzedaży homeopatycznych leków recepturowych -

Polskie Towarzystwo Homeopatyczne protestuje przeciwko wstrzymaniu w trybie natychmiastowym możliwości nabywania recepturowych leków homeopatycznych rodzimie wytwarzanych przez Aptekę „Pod Wagą” w Sycowie.

więcej ...

 

"Jedna decyzja urzędnika przekreśliła 40-letnią pracę, tradycję i doświadczenie zespołu doskonałej polskiej apteki, realizującej unikalne, receptury dla całej Polski.
Ogromna rzesza pacjentów, z dnia na dzień została bez możliwości realizacji recept i kontynuacji leczenia. Nakaz natychmiastowego zamknięcia apteki pomija interes społeczny i żywotne interesy pacjentów.
Czy możemy coś zrobić?

Tak! Możemy uświadomić Głównemu Inspektorowi Farmaceutycznemu w Warszawie oraz Wojewódzkiemu Inspektorowi Farmaceutycznemu we Wrocławiu, jak wiele osób dotknęła ta decyzja. Apteka ,,Pod Wagą” w Sycowie, była jedynym miejscem w Polsce, gdzie można było zrealizować unikalne receptury. 
Lekarze zostali bez narzędzi terapeutycznych. Bez dostępu do leków, stan pacjentów będzie się pogarszał. Być może nie wszystkie formalności zostały spełnione. To jednak nie powinno powodować sytuacji , w której pacjenci zostają bez niezbędnych dla ich Zdrowia i życia leków.

Nasze szybkie, wspólne działanie może pomóc odwrócić tę fatalna sytuację. Jeśli sprawa leży Wam na sercu, wyślijcie już dziś poniższy list z prośbą o uważne rozpatrzenie apelu pacjentów i lekarzy przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego i Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego.
Poniżej załączamy przykładową treść listu, który mogą Państwo wykorzystać pisząc maile do Inspekcji Farmaceutycznej.Można wykorzystać także inne formy kontaktu z Inspekcją Farmaceutyczną Apelujemy o liczne maile, telefony i faksy.

Dane teleadresowe:
Główny Inspektorat Farmaceutyczny tel. kancelarii: 22 635 99 66
faks: 22 831 02 44, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny tel. 71 340 69 75, 71 340 69 80
fax. 71 340 64 96, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Treść przykładowego listu:

Nadawca
…………………………………..
……………………………………….

Data………………………..

Główny Inspektor Farmaceutyczny w Warszawie 
ul. Senatorska 12, 00-082 Warszawa
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny we Wrocławiu
pl. Powstańców Warszawy 1 ,50-153 Wrocław 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


W dniu 4-go kwietnia 2019 r. apteka ,,Pod Wagą” w Sycowie została zamknięta. Tym samym przekreślono 40-letnią pracę, tradycję i doświadczenie zespołu doskonałej polskiej apteki, realizującej unikalne receptury dla całej Polski. Podkreślić należy fakt ,że receptury realizowane w tej aptece nie są realizowane w żadnej innej aptece na terenie kraju. Ogromna rzesza pacjentów, z dnia na dzień została bez możliwości realizacji recept i kontynuacji leczenia. Lekarze stracili narzędzia terapeutyczne. Bez dostępu do leków, stan pacjentów będzie się pogarszał.
Być może nie wszystkie formalności zostały spełnione. To jednak nie powinno powodować sytuacji , w której pacjenci zostają bez niezbędnych dla ich Zdrowia i życia leków.
Prosimy o uchylenie decyzji o zamknięciu Apteki ,,Pod Wagą” w Sycowie, gdyż zdrowie jest wartością najwyższą.


Z poważaniem

………………………………..

 "

Apteka pod waga

Stowarzyszenie Centrum Informacji o Zdrowiu Dobrostan

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=597344637447036&id=466969380484563

 

 

comments
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum