ARNICA- Urazy, cz.2

arnica

 

Uwaga! W pierwszej kolejności należy wezwać pogotowie.
Lek homeopatyczny komplementarnie, jak najszybciej.

 

Następstwa urazów psychiczne i fizyczne, bezpośrednie jak i odległe w czasie.

 

Urazy powstałe w wyniku upadku, uderzenia, potłuczenia
(np. upadek ze schodów, wypadki komunikacyjne).

 

Hamuje krwawienie, przyspiesza resorpcję krwiaków, przyspiesza gojenie, zapobiega ropieniu, gorączce pourazowej.

 

Pourazowe krwawienie z nosa (3 granulki 30C lub 200C jednorazowo) najczęściej zatrzymuje krwawienie zanim granulki się rozpuszczą w ustach. Uwaga: Nie stosować na nawracające krwawienia z nosa – w tym przypadku należy dopasować lek konstytucjonalny dla pacjenta.

 

Skręcenie stawu skokowego (gdy okolica stawu jest granatowa i mocno obrzęknięta, jeśli nie to trzeba różnicować z Rutą, która może się okazać skuteczniejsza) podanie Arniki (3granulki 200C, najczęściej wystarczy jednorazowa dawka) kilkakrotnie przyspiesza powrót do normalnego funkcjonowania.

 

Skutki dużego przeciążenia i przemęczenia jak po maratonie, zbyt intensywnej jeździe na nartach itp., jeśli dominuje uczucie obolałego ciała, „zakwasów”, obecne są liczne siniaki. Skutki przedłużonego, wyczerpującego porodu (z obolałością, wyczerpaniem, wybroczynami i siniakami)

 

Leczy również skutki urazu psychicznego powstałego w wyniku wypadku (przypadek: pacjentka 6 miesięcy po wypadku komunikacyjnym chodziła z balkonikiem z powodu lęku przed upadkiem, mimo iż rehabilitanci przekonywali ją od dawna, że może chodzić sama. Po jednej dawce Arniki 200C odrzuciła balkonik następnego dnia i już go nie potrzebowała).

 

Zadawnione skutki urazu (bóle utrzymujące się po latach). Pacjent z bólami głowy od 10 lat z powodu urazu głowy w wypadku komunikacyjnym. Ciągłe konsultacje specjalistyczne (w tym badania obrazowe) nie wykazywały patologii, pacjent był odsyłany do psychiatry albo podejrzewany o chęć wyłudzenia renty. Jedna dawka Arniki 1000C zlikwidowała bóle w ciągu jednego dnia.


Wspaniałe działanie Arniki zaobserwujemy również podając ją zwierzęciu, które doznało tego typu urazu. Zastosowanie leków homeopatycznych u zwierząt opisane jest dokładniej w książce: http://www.narayana-verlag.com/Everyday-Homeopathy-for-Animals-Francis-Hunter/b714?keywords=animals

 

W szczególnych przypadkach konieczne jest pogłębienie wywiadu, np. ze względu na złożoność urazu i różnicowanie Arniki z innymi lekami lub dobranie następnego leku dobrze działającego po Arnice.


Potencja w apteczce domowej: Arnika 30C i/lub 200C

comments
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum