W mojej domowej apteczce mam kilka leków z ARNIKI - MedBlog NA CITO

W mojej domowej apteczce mam kilka leków z ARNIKI. Przeszły chrzest bojowy i stwierdzam, że są niezwykle skuteczne w przypadku wszelkiego rodzaju urazów, stłuczeń czy zranień (mam dwóch synów, nastolatków, rozumiecie... :-) Dzięki arnikowym specyfikom wszystko goi się błyskawicznie. Leczniczymi właściwościami tej dzikiej rośliny zachwycała się już legendarna uzdrowicielka Św. Hildegarda. Jej opis arniki do dziś jest wykorzystywany w farmakopei europejskiej (czyli w urzędowym spisie leków dopuszczonych do sprzedaży). Naukowcy badający aktywne składniki płatków, liści i łodygi odkryli skąd biorą się jej cudowne właściwości. Otóż arnika zawdzięcza je takim substancjom jak laktony seskwiterpenowe. Działają przeciwzapalnie, antyseptycznie, antybakteryjnie, zapobiegają tworzeniu się zakrzepów żylnych i obniżają ciśnienie tętnicze krwi. Oprócz tego roślina ta zawiera działające antyoksydacyjnie flawonoidy oraz olejki eteryczne o właściwościach antyseptycznych. Niestety nie możemy sami nazbierać arniki i przygotować z niej naparu. Roślina ta bowiem rośnie tylko w górach i znajduje się pod ścisłą ochroną. Może być zrywana wyłącznie ręcznie, w określony sposób i tylko w wybranych miesiącach. Wszystko po to, żeby nie dopuścić do zagłady tego cennego gatunku. Ale w aptekach można kupić różnego rodzaju preparaty z arniki.

ŻEL LUB MAŚĆ np. na stłuczenia czy skręcenia.
Najlepsze są te, przygotowane na bazie świeżej arniki. Wciera się ją kilka razy dziennie w bolesne miejsce. Działa przeciwzapalnie oraz wzmacnia ścianki naczyń włosowatych, więc przyspiesza wchłanianie wybroczyn.

DOUSTNE GRANULKI HOMEOPATYCZNE Arnica Montana.
W przypadku drobnych urazów stosuje się potencję 9-15 CH. Natomiast przy poważniejszych problemach wyższą np. 30 CH. Początkowo granulki przyjmuje się co godzinę, pod język. W miarę poprawy samopoczucia, rzadziej.

SUSZONA ARNIKA.
Można przygotować z niej napar, który pomaga na siniaki i obrzęki.. Wystarczy łyżkę suszu zalać szklanką wrzątku, po 20 min. odcedzić. Chłodnym płynem nasącza się gazę i przykłada na bolesne miejsca co 2-3 godziny.

Źródło: https://www.facebook.com/medblog.nacito/?hc_ref=PAGES_TIMELINE&fref=nf

comments
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum