Hypericum perforatum

 HYPERICUM PERFORATUM 1 001

HYPERICUM PERFORATUM 2 001

HYPERICUM PERFORATUM 3 001

 

 

• Lek pierwszej pomocy

• Zranienia mocno unerwionych części ciała

• Ból rozprzestrzenia się wzdłuż przebiegu nerwu

• Rany otwarte

• Ból nasila się w ruchu i podczas nacisku

• Urazy kręgosłupa

 

 

OGÓLNY OBRAZ

 

Hypericum wykazuje tropizm do układu nerwowego, zwłaszcza do osłonek nerwów i opon mózgowych. Jest polecany szczególnie w stanach, w których występuje uraz połączony z uszkodzeniem nerwów, może być stosowany po Ledum palustre w ranach kłutych lub spowodowanych ugryzieniem przez zwierzę. Wskazany jest także przy urazach głowy, kręgosłupa i kości ogonowej.

 

 

OBJAWY WIODĄCE

 

Hypericum perforatum jest stosowany głównie jako lek pierwszej pomocy w przypadku uszkodzenia dobrze unerwionych części ciała, takich jak palce, paznokcie, wargi. W szczególności Hypericum znajduje zastosowanie w urazach kręgosłupa czy stłuczeniu kości ogonowej. Przynosi ulgę także po punkcji lędźwiowej. Lek zazwyczaj związany jest z silnym bólem. Przeważnie ból rozprzestrzenia się wzdłuż przebiegających nerwów , na przykład od zranionej dłoni do ramienia czy od stopy do podudzia. Ból zranionej części nasila się przy ruchu lub dotknięciu. Pacjenci są nerwowi i krzyczą z bólu. Hypericum perforatum łagodzi wstrząs pourazowy, ale w przypadku gdy wystąpił uraz w rodzaju wypadku czy usunięcia zęba, najpierw powinno się podać Arnica montana. Hypericum perforatum pomaga w gojeniu otwartych ran, kiedy nastąpiło uszkodzenie nerwów.

 

 

OSOBOWOŚĆ HYPERICUM PERFORATUM

 

Jest to głównie lek pierwszej pomocy; jego obraz psychiczny charakteryzuje depresja spowodowana zranieniem i uszkodzeniem nerwów.

 

 

ŹRÓDŁO LEKU

 

Hypericum perforatum jest wytwarzane z dziurawca zwyczajnego, który zawsze był cenionym lekiem zarówno w ziołolecznictwie, medycynie konwencjonalnej, jak i w homeopatii. Zielarze stosowali go do leczenia ran. Lek wytwarzany jest z całej, świeżej rośliny.
Dziurawiec zwyczajny, surowiec Hypericum perforatum. Lek został zbadany przez dra G.F. Muellera.
Fotolia_86164555_XS
Znajduje się w: Materia Medica
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum