Iris versicolor

 IRIS VERSICOLOR 1 001

IRIS VERSICOLOR 2 001

 

 ===============================================

• Palące bóle

• Oddawanie dużych ilości moczu

• Obfita, wodnista treść wymiotna i biegunka

• Pogorszenie w cieple i podczas upału

• Dolegliwości występują w regularnych odstępach czasu

• Migrena

 

 

OGÓLNY OBRAZ

 

Iris versicolor jest użytecznym lekiem w stanach zapalnych błon śluzowych, w których silnym, palącym bólom towarzyszy gwałtowne i obfite tworzenie się wydzielin.

 

 

OBJAWY WIODĄCE

 

Przy zaburzeniach żołądkowych w całym przewodzie pokarmowym występuje uczucie palenia. Ciągłe nudności; nagłe wymiotowanie obfitą, drażniącą, wodną treścią. Biegunka jest również wodnista i towarzyszy jej uczucie pieczenia; przy zapaleniu pęcherza występuje pieczenie w cewce moczowej po oddaniu moczu. Zaburzeniom żołądka mogą towarzyszyć bóle głowy jak przy migrenie; dolegliwości wyraźnie mogą pojawiać się cyklicznie, czyli w regularnych odstępach czasu, co tydzień czy co miesiąc. Na przykład dana osoba może się dobrze czuć cały tydzień, a w każdą niedzielę dostaje migreny z towarzyszącymi jej objawami gastrycznymi. Dolegliwości mogą rozpoczynać się lub nasilać ok. godz. 14.00; pogorszenie w cieple i podczas gorącej pogody.

 

 

OSOBOWOŚĆ IRIS VERSICOLOR

 

Stan psychiczny nie zawsze jest silnie zaznaczony.  Kosaciec mocny (Iris versicolor), surowiec dla Iris versicolor. Do produkcji leku wykorzystuje się świeże kłącze.

 

 

Fotolia_85042082_XS
Znajduje się w: Materia Medica
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum