Kalium bichromicum

 KALIUM BICHROMICUM 1 001

KALIUM BICHROMICUM 2 001

KALIUM BICHROMICUM 3 001

KALIUM BICHROMICUM 4 001

 

 ===========================================

• Katar

• Obfita, lepka wydzielina z błon śluzowych

• Bóle punktowe

• Poprawa w cieple

 

 

OGÓLNY OBRAZ

 

Lek ten wykazuje tropizm do skóry i błon śluzowych. Charakterystycznym objawem jest występowanie gęstego, ciągnącego się śluzu. Może występować naprzemienne pojawianie się symptomów, na przykład objawy kataru znikają, kiedy pojawia się biegunka.

 

 

OBJAWY WIODĄCE

 

Na błonach śluzowych wszystkich narządów pojawia się obfita, ciągnąca się wydzielina śluzowaStany nieżytowe mogą występować naprzemiennie z bólami stawów i bólami reumatycznymi. Dolegliwości reumatyczne przeplatają się z biegunką. Charakterystyczne jest występowanie bólów zmieniających umiejscowienie (jak u Pulsatilla), tzw. błądzących, i bardzo silnych bólów ograniczonych do niewielkich rozmiarami miejsc, które dają się przykryć opuszką palca. Również ostre, kłujące bóle, często pojawiają się i mijają w sposób nagły (jak u Belladonna). Ból i kaszel zmniejszają się po ogrzaniu i w ciepłym łóżku. Kaszel nasila się przy oddychaniu, podczas wilgotnej, zimnej pogody. Kłujące bóle podczas kaszlu. Drapiący, suchy, męczący kaszel; silny ból klatki piersiowej podczas kaszlu i głębokiego oddychania. Silny kaszel po przebudzeniu; zmniejsza się podczas leżenia w ciepłym łóżku, nasila na zimnym powietrzu, po rozebraniu się, przy głębokim oddychaniu. Nagromadzenie w drogach oddechowych lepkiego, żółtego lub zielonego śluzu. Spowolnienie procesów trawiennych; pokarm zalega w żołądku; uczucie sytości i zmęczenie pojawia się natychmiast po jedzeniu. Częste,  cuchnące odbijanie się. Awersja do mięsa, ochota na piwo, którego wypicie wywołuje wymioty i biegunkę. Pogorszenie pomiędzy godz. 2.00–3.00 w nocy, rano i w ruchu. Głębokie, dobrze odgraniczone, jakby zrobione dziurkaczem owrzodzenia błon śluzowych.

 

 

OSOBOWOŚĆ KALIUM BICHROMICUM

 

Osoba potrzebująca Kalium bichromicum jest apatyczna i powolna, może okazywać brak zaufania do obcych, a nawet stronić od ludzi.
Osłabieniu pamięci towarzyszy niechęć do umysłowego i fizycznego wysiłku.
 
 

ŹRÓDŁO LEKU

 

Kalium bichromicum jest wytwarzane z dwuchromianu potasu.
Dwuchromian potasu, surowiec dla Kalium bichromicum. Lek przebadał dr Drysdale z Anglii, który opublikował wyniki badań w British Journal of Homeopathy (1846 r.).
 
 
 
Zdjęcie/źródło:
 
 
Kali-Bichromicum- homeopathypuls-com
Znajduje się w: Materia Medica
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum