Kalium carbonicum

 KALIUM CARBONICUM 1 001

KALIUM CARBONICUM 2 001

KALIUM CARBONICUM 3 001

KALIUM CARBONICUM 4 001

KALIUM CARBONICUM 5 001

 

 =============================================

• Wrażliwość na przeciągi

• Kłujące bóle

• Bóle błądzące

• Pogorszenie pomiędzy godz. 3.00–5.00 rano

• Suchy, urywany, szczekający kaszel na zimnym powietrzu

• Opuchlizna pomiędzy powiekami i brwiami

 

 

OGÓLNY OBRAZ

 

Lek wskazany przy zaburzeniach gospodarki po tasowo-sodowej. Potas odgrywa ważną rolę w przewodzeniu impulsów w centralnym układzie nerwowym.

 

 

OBJAWY WIODĄCE

 

Chorzy gorzej czują się w czasie mokrej i zimnej pogody. Są wrażliwi na wszelkie zmiany atmosferyczne. Wrażliwi na przeciągi i zimno. Bóle kłujące, palące, rwące. Bóle mogą zmieniać umiejscowienie , wędrować z miejsca na miejsce. Nasilenie dolegliwości w godz. 3.00–5.00 nad ranem. Przekrwienne bóle głowy po przebywaniu na zimnym powietrzu. Gęsta, płynna, żółta  wydzielina. Suchy kaszel dniem i nocą, któremu towarzyszą wymioty treścią pokarmową i śluzem; pogorszenie po jedzeniu i piciu, pogorszenie wieczorem. Chroniczny bronchit. Suchy, urywany, szczekający kaszel na zimnym powietrzu. Obfite odkrztuszanie śluzu w cieple; ciepło powoduje ogólne polepszenie stanu. Odkrztuszana wydzielina ma przykry smak, jest spoista, grudkowata. U większości pacjentów występuje suchy, urywany kaszel z porannym obfitym odkrztuszaniem. Nasilenie duszności pomiędzy 3.00–5.00 nad ranem; poprawa przy zgięciu do przodu lub kołysaniu się. Odkrztuszana wydzielina ma kształt małych, okrągłych grudek. Silne wzdęcia; wszystko, co chory je, zamienia się w gaz.

 

 

OSOBOWOŚĆ KALIUM CARBONICUM

 

W obrazie psychicznym Kalium carbonicum pojawia się wyczerpanie i wyjątkowa drażliwość. Tacy ludzie szukają towarzystwa, ale nie potrafią z nikim żyć w zgodzie. Są bardzo wrażliwi na hałas i na wszystko się skarżą. Zazwyczaj boją się przyszłości i śmierci.

 

 

ŹRÓDŁO LEKU

 

Kalium carbonicum jest wytwarzane z węglanu potasu (K2CO3). Potas jest ważnym jonem tkankowym w strukturze komórkowej organizmu.
Węglan potasu, surowiec dla Kalium carbonicum. Lek został przebadany przez Hahnemanna i opisany w pierwszym wydaniu Chorób przewlekłych.
 
 
 
Zdjęcie/źródło:
 
 
kali bich 1
Znajduje się w: Materia Medica
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum