Lac caninum

 LAC CANINUM 1 001

LAC CANINUM 2 001

LAC CANINUM 3 001

 

 ==============================================

• Ból przechodzący z jednej strony na drugą

• Bóle gardła

• Zaburzenia miesiączkowania

• Zapalenie gruczołu piersiowego

• Reumatyzm

 

 

OGÓLNY OBRAZ

 

Jest to bardzo wartościowy lek, stosowany przy bólu gardła, reumatyzmie i dolegliwościach związanych z menstruacją i laktacją.

 

 

OBJAWY WIODĄCE

 

Bóle głowy. Występuje uczucie unoszenia się w powietrzu. Ból pojawia się po jednej stronie głowy, a potem po drugiej. Potyliczne bóle głowy promieniują do czoła. Podczas nasilenia ataku – zamglenie widzenia, nudności i wymioty. Pogorszenie w hałasie, poprawa w spokoju. Ból gardła. Bolesne i utrudnione przełykanie. Ból gardła zaczyna się od uczucia drapania, które wywołuje kaszel, następnie powstaje wrażenie, jakby po jednej stronie tkwił guz – cofa się, po czym pojawia się po drugiej stronie, i tak na zmianę. Ból gardła zaczyna się i kończy razem z menstruacją. Często rozpoczyna się po lewej stronie gardła i promieniuje do ucha. Gardło jest lśniące, błyszczące, jakby polakierowane. Stan zapalny migdałków; bolesne, zaczerwienione, błyszczące. Pogorszenie przy połykaniu stałego jedzenia, dotknięciu i podrażnieniu gardła; poprawa podczas picia zimnych napojów. Wśród dolegliwości kobiecych wybija się silny ból w okolicach prawego jajnika, który przechodzi na lewą stronę i wraca; poprawa po menstruacji. Uchodzenie gazów z pochwy; miesiączka jest obfita, wczesna. Zapalenie i inne dolegliwości piersi. Piersi w stanie zapalnym, bolesne; pacjentka musi je przytrzymywać, wchodząc i schodząc po schodach. Pogorszenie przy wstrząsach, poprawa w czasie menstruacji; utrata pokarmu. Reumatyzm z naprzemiennym puchnięciem dolnych kończyn, raz jednej, raz drugiej. Obolałe, jakby obite nogi. Sztywność i obrzęk stawów, wrażliwość palców. Bóle wędrują z jednej strony na drugą. Pogorszenie w ruchu i w cieple, poprawa w zimnie. Bóle menstruacyjne słabną w czasie przebywania na świeżym powietrzu, w zimnie, po zimnych napojach; nasilają się przy dotyku, wstrząsach, ucisku.

 

 

OSOBOWOŚĆ LAC CANINUM

 

Stan psychiczny Lac caninum charakteryzuje nadwrażliwość wszystkich zmysłów. Niska samoocena i lękliwość. Przygnębienie, roztargnienie, niepokój, nerwowość. Pojawiają się halucynacje.

 

 

ŹRÓDŁO LEKU

 

Lek wytwarza się z mleka suki zbieranego w okresie karmienia szczeniąt. Używało się go jako leku już w czasach starożytnych. Mleko suki stanowi surowiec dla Lac caninum, który skatalogowano w 1888 r. w Nowym Jorku, w Materia Medica of the Nosodes and Morbific Product.

 

 

Fotolia_104747385_XS
Znajduje się w: Materia Medica
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum