Lachesis mutus

 LACHESIS MUTUS 1 001

LACHESIS MUTUS 2 001

LACHESIS MUTUS 3 001

LACHESIS MUTUS 4 001

LACHESIS MUTUS 5 001

LACHESIS MUTUS 6 001

 

 ====================================================

• Dolegliwości nasilają się podczas snu

• Zmniejszenie dolegliwości po pojawieniu się wydzielin

• Dolegliwości występują zwykle po stronie lewej lub przenoszą się z lewej strony na prawą

• Szyja bardzo wrażliwa na dotyk

 

 

OGÓLNY OBRAZ

 

Lachesis mutus wykazuje silny tropizm do układu krwionośnego i centralnego układu nerwowego. Lek jest wskazany w chorobach gardła i problemach związanych z menopauzą.

 

 

OBJAWY WIODĄCE

 

Do wybrania tego leku skłaniają następujące modalności: Nasilenie dolegliwości podczas chodzenia i podczas snu. Pogorszenie przy lekkim dotyku i ucisku. Pogorszenie wiosną, przy przejściu z zimna do ciepła, lub przy zgrzaniu. Pacjent nie może oddychać w gorącym pomieszczeniu. Ból pojawia się falami; twarz przekrwiona, pokryta plamami, zastój krwi. Spuchnięte powieki i twarz. Części zapalnie zmienione nabierają błękitnego, sinawego odcienia. Chory nie znosi ucisku w okolicach szyi i brzucha. Predyspozycja do lewostronnych dolegliwości lub przenoszących się ze strony lewej na prawą. Bóle głowy po przebudzeniu. Podczas bólu głowy twarz blednie. Fale bólu, nasilające się podczas ruchu. Palące, pulsujące bóle głowy, uczucie ucisku i palenia na czubku głowy, wszystkie zmysły są przeciążone; pogorszenie w hałasie. Chory nie może znieść dotyku ubrania, zwłaszcza w okolicy szyi. Bólom głowy towarzyszy zamglenie widzenia i mroczki przed oczami, a także bladość twarzy; możliwe zawroty głowy. Złagodzenie dolegliwości po pojawieniu się wydalin, np. menstruacyjnych i kataralnych. Duszność , pacjent budzi się z uczuciem duszności i dławienia; uczucie duszenia się w pozycji leżącej; szyja bardzo wrażliwa na dotyk. Suchy, duszący kaszel, jak u Spongia tosta; drapanie w gardle, skąpa wydzielina, pogorszenie po ucisku krtani, krtań wrażliwa na dotyk. Kaszel nasila się po przebudzeniu, Dolegliwości gardła nasilają się po przełknięciu śliny lub płynu. Ból promieniuje do uszu i nasila się po wypiciu ciepłych płynów (inaczej niż u Lycopodium clavatum). Bolesne odkrztuszanie śluzu; ból pojawia się po lewej stronie i przechodzi na prawą. Gardło i szyja wrażliwe na najmniejszy dotyk.

 

 

OSOBOWOŚĆ LACHESIS MUTUS

 

W psychicznym obrazie Lachesis mutus występuje egocentryzm i lekceważenie innych ludzi. Chorzy mogą być ponurzy, milczący lub gadatliwi.

 

 

ŹRÓDŁO LEKU

 

Lachesis mutus powstaje z jadu groźnicy niemej, Lachesis muta. Groźnica niema jest surowcem dla Lachesis mutus. Lek ten po raz pierwszy przebadał Constantine Hering w 1837 r.

 

 

Fotolia_105895648_XS
Znajduje się w: Materia Medica
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum