Magnesia phosphorica

 MAGNESIA PHOSPHORICA 1 001

 

MAGNESIA PHOSPHORICA 2 001

MAGNESIA PHOSPHORICA 3 001

 

 ========================================

• Silne bóle o charakterze kurczowym

• Kolka niemowlęca

• Bóle umiejscowione po prawej stronie

• Skurcze menstruacyjne

• Skurcz pisarski

 

 

OGÓLNY OBRAZ

 

Magnesia phosphorica to lek stosowany przy bólach o charakterze kurczowym.

 

 

OBJAWY WIODĄCE

 

Bóle o charakterze kurczowym, które rozprzestrzeniają się we wszystkich kierunkach, tak silne, że chory zgina się wpół. Ulgę przynosi ciepło (np. butelka z gorącą wodą przyłożona do brzucha). Kurczom może towarzyszyć ból grzbietu. Pogorszenie po odkryciu się i pod wpływem zimnych przeciągów. Bóle skurczowe brzucha; ostre, kłujące, jak od ukłucia szpilki, ściskające; silne skurcze, które promieniują do innych miejsc, przychodzą i odchodzą, przeszywając jak błyskawica. Ból zmniejsza się przy zgięciu wpół, w cieple i po ciepłych okładach oraz przy silnym ucisku; pogorszenie w zimnie, w przeciągu i w nocy. Bóle umiejscowione są po prawej stronie; język czysty. Podczas bólów kolkowych dziecko może przykurczać nogi; poprawa po uciśnięciu ciepłą ręką na brzuszek. Kolce towarzyszy biegunka i dziecko może płakać z bólu. Modalności w Magnesia phosphorica mogą przypominać Colocynthis, ale bóle u Colocynthis często są skutkiem zdenerwowania i strapień, a ciepło nie przynosi większej ulgi. Pulsujące bóle głowy, zaczerwieniona twarz. Ból pojawia się nagle i znika, często rozpoczyna się w potylicy i rozprzestrzenia na całą głowę. Poprawa przy ciasnym obandażowaniu głowy, w ciepłym pokoju; pogorszenie w zimnie, w przeciągach i nocą. Skurcze w okolicach oczu, mruganie, szczególnie po prawej stronie. Skurcze kończyn u robotników czy stolarzy z powodu długotrwałego trzymania narzędzi. Poprawa w cieple i podczas ucisku.

 

 

OSOBOWOŚĆ MAGNESIA PHOSPHORICA

 

Ludzi potrzebujących tego leku cechuje wrażliwość. Nerwowi, impulsywni, uczuciowi i niespokojni, cierpią z powodu skurczy i kolek.

 

 

ŹRÓDŁO LEKU

 

Magnesia phosphorica powstaje z fosforanu magnezu, jest jedną z dwunastu mineralnych soli tkankowych odkrytych przez dra Wilhelma Schuesslera (1821–1898).

Ziarna zbóż zawierają fosforan magnezu, surowiec do przygotowania Magnesia phosphorica, który należy do grupy leków nazywanych solami tkankowymi.

 

 

 

Zdjęcie/źródło:

http://vivahealthystore.com/product/magnesia-phosphorica/

 

 

MAGNESIUM_PHOSPHORICUM - homeoresearch - blogspot -com
Znajduje się w: Materia Medica
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum