Petroleum

 PETROLEUM 1 001

PETROLEUM 2 001

PETROLEUM 3 001

 

 ==========================================

• Ból głowy

• Choroby uszu

• Zapalenie błon śluzowych

• Choroba lokomocyjna

• Schorzenia skórne

• Pogorszenie podczas ruchu, burzy i w zimie

• Poprawa podczas ciepłej, suchej pogody

 

 

OGÓLNY OBRAZ

 

Petroleum jest bardzo skutecznym lekiem przy schorzeniach skóry, szczególnie gdy jest ona sucha i popękana. Lek wykazuje również dobroczynne działanie przy stanach nieżytowych błon śluzowych i nadkwasocie żołądka. Stosuje się go także przy odmrożeniach.

 

 

OBJAWY WIODĄCE

 

Wszystkie dolegliwości nasilają się zimą. Bóle głowy. Po wstaniu chory może mieć zawroty głowy i uczucie ciężaru w potylicy, jakby była z ołowiu. Owłosiona skóra głowy drętwieje i jest wrażliwa na dotyk. Nasilenie bólu podczas kaszlu; pacjent trzyma się za skronie. Mogą wystąpić zaburzenia słuchu. Choroby uszu. Sucha, popękana skóra w uszach, może pojawić się ropna lub krwawa wydzielina z uszu. Uczucie swędzenia w głębi ucha. Czasem wrażenie dzwonienia w uszach. Zapalenie wszystkich błon śluzowych; wodnista, żółta wydzielina śluzowa. Stany nieżytowe nosa, klatki piersiowej i oczu, również nieżyt żołądka i jelit. Suchy, urywany kaszel nasilający się nocą. Choroba lokomocyjna (samochód i statek), ból głowy połączony z nudnościami. Mdłości nasilają się podczas jazdy samochodem, pociągiem lub statkiem. Choroby skóry połączone z wysuszeniem i pękaniem; głębokie pęknięcia w bruzdach za uszami i na opuszkach palców. Głębokie, krwawiące pęknięcia, które bardzo swędzą. Skóra jest zrogowaciała, zgrubiała. Wysypka z żółto-zielonymi strupkami, które mogą krwawić. Wysypka jest silnie swędząca i chory musi ją drapać aż do krwi, po drapaniu następuje uczucie zimna. Silniejsza wysypka w bruzdach skórnych. Poprawa podczas ciepłej, suchej pogody. Pogorszenie w czasie burzy.

 

 

OSOBOWOŚĆ PETROLEUM

 

Ludzie, którzy potrzebują Petroleum, są nerwowi, łatwo się obrażają, szybko wpadają w gniew i są bojaźliwi. Lubią głośno strofować innych i odczuwają niechęć do towarzystwa.

 

 

ŹRÓDŁO LEKU

 

Petroleum wytwarza się z białej oczyszczonej nafty. Biała nafta, surowiec dla Petroleum.

 

 

Fotolia_114551142_XS
Znajduje się w: Materia Medica
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum