Phosphorus

 

 =================================================PHOSPHORUS 1 001

PHOSPHORUS 2 001

PHOSPHORUS 3 001

PHOSPHORUS 4 001

PHOSPHORUS 5 001

PHOSPHORUS 6 001

PHOSPHORUS 7 001

PHOSPHORUS 8 001

PHOSPHORUS 9 001

ESENCJE PHOS 1

ESENCJE PHOS 2

PHOS 3

 

 

• Wrażliwość na bodźce zewnętrzne, zapachy, dotyk, hałas, zimno itp.

• Uderzenia gorąca

• Krwawienia

• Przekrwienne, pulsujące bóle głowy

• Silne pragnienie lodowatych i orzeźwiających napojów

• Wymioty po wypiciu ciepłego płynu

• Chrypka nasilająca się wieczorem

• Uczucie ucisku i duszności w klatce piersiowej

 

 

OGÓLNY OBRAZ

 

Phosphorus jest bardzo skutecznym lekiem przy wielu dolegliwościach spowodowanych zaburzeniami metabolizmu komórkowego lub tkankowego.

 

 

OBJAWY WIODĄCE

 

Skłonność do krwawień i anemii. Palące, rwące i ściągające bóle. Uczucie silnego gorąca ogarniające plecy. Chory może być wrażliwy na wszystkie zewnętrzne bodźce. Silne wyczerpanie umysłowe i fizyczne po jakimkolwiek wysiłku. Drżenie z najmniejszego powodu, silne pobudzenie; chory jest niespokojny i ruchliwy. Często występują zawroty głowy. Przekrwienne, pulsujące bóle głowy, uderzenia krwi do głowy. Poprawa w zimnie i podczas odpoczynku, pogorszenie w cieple, podczas ruchu i leżenia. Często pacjent musi usiąść i uciskać głowę lub przykładać zimne okłady. Twarz zaczerwieniona i gorąca. Katar; bolesna suchość nosa, kichanie i lejący się katar, czasem podbarwiony krwią. Silne pragnienie picia lodowato zimnych napojów; suchość w ustach i gardle. Bolące, podrażnione, suche usta. Spuchnięte migdałki, trudności w połykaniu i uczucie ściśnięcia gardła. Gwałtownie pojawiające się uczucie głodu, chory czuje się głodny, kiedy jest mu zimno i nocą, gdy boli go głowa; musi jeść albo zemdleje. Wymioty po ciepłych napojach, które podrażniają żołądek. Ochota na zimne jedzenie, kwaśne lub ostre potrawy, wino. Zapalenie krtani połączone z chrypką; pogorszenie wieczorami , krtań boli tak, że pacjent nie może mówić, jest wrażliwa na dotyk i zimne powietrze. Silne uczucie drapania w krtani i za mostkiem. Silny, suchy, kaszel. Jest tak męczący i bolesny, że pacjent stara się z całej siły powstrzymać od kaszlu. Niepokój, osłabienie; ucisk, uczucie ciężaru i duszność w klatce piersiowej. Uczucie ściśnięcia. Uderzenia krwi i gorąca ogarniające klatkę piersiową. Rozsadzające bóle głowy podczas kaszlu. Kaszel nasila się na świeżym powietrzu, przy przejściu z ciepłego do zimnego pomieszczenia i odwrotnie, także o świcie, podczas leżenia na lewej stronie, rozmawiania, jedzenia; zmniejsza się podczas leżenia na prawym boku. Gwałtowne palpitacje nasilające się podczas leżenia na lewym boku i w ruchu. Pacjent woli spać na prawym boku.

 

 

OSOBOWOŚĆ PHOSPHORUS

 

Obraz psychiczny Phosphorus cechuje inteligencja i uczuciowość.

 

 

ŹRÓDŁO LEKU

 

Fosfor biały, źródło leku Phosphorus. Fosfor stanowi ważny element budowy organizmu i jest odpowiedzialny za transport energetyczny między komórkami.

Fosfor biały, surowiec dla Phosphorus.

 

 

 

Zdjęcie/źródło:

http://www.homeopathyandmore.com/forum/viewtopic.php?t=300

 

 

phosphorus - homeopathyandmore
Znajduje się w: Materia Medica
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum