Silicea

 SILICEA 1 001

SILICEA 2 001

SILICEA 3 001

SILICEA 4 001

SILICEA 5 001

 

SILICEA 6 001

 

 ====================================

• Dolegliwości występują po przemoczeniu stóp, po zatrzymaniu wydzielin lub potu

• Gęsty, żółty katar

• Powiększenie i stwardnienie węzłów chłonnych

• Pogorszenie w ciepłym pomieszczeniu i w cieple

 

 

OGÓLNY OBRAZ

 

Cechą charakterystyczną Silicea jest zdolność do wspomagania organizmu w pozbywaniu się ciał obcych – drzazg, odłamków szkła i kolców.

 

 

OBJAWY WIODĄCE

 

Dolegliwości często pojawiają się podczas zimnej, wilgotnej pogody. Występują po przemoczeniu nóg (jak u Pulsatilla), po zatrzymaniu wydzielin lub potu. Pacjent jest wrażliwy na duże zmiany temperatury, łatwo się przegrzewa i poci, często się przeziębia. Gęsty, żółty katar. Powiększenie i stwardnienie węzłów chłonnych, zwłaszcza szyjnych. Ból z tyłu głowy przechodzący nad czoło. Nasilenie bólu nocą, w hałasie, na zimnym powietrzu; poprawa w cieple i przy ucisku. Ropienie brzegów powiek, towarzyszy mu kłucie, pieczenie i zaczerwienienie. Wyraźny światłowstręt.

Chroniczne zapalenie ucha; cuchnąca, gęsta, żółta wydzielina, trzaski w uszach. Nieżyt trąbki Eustachiusza. Awersja do ciepłego jedzenia, chęć na zimne potrawy. Wypicie ciepłego napoju wywołuje pocenie się i zaczerwienienie twarzy i głowy. Mleko powoduje i zaostrza biegunkę oraz wymioty.

 

 

OSOBOWOŚĆ SILICEA

 

Osobie typu Silicea brak pewności siebie; boi się nowości i zmian.

 

 

ŹRÓDŁO LEKU

 

Silicea powstaje z krzemionki (bezwodnego koloidalnego tlenku krzemu (SiO2)).

Krzemionka, surowiec dla Silicea. Lek został przebadany przez Hahnemanna i opisany w pierwszym wydaniu Chorób przewlekłych. Jest jedną z dwunastu soli tkankowych, czyli mineralnych, zidentyfikowanych przez dra Wilhelma Schuesslera (1821–1898).

 

 

 

 

Zdjęcie/źródło:

http://www.gudjons.com/en/remedies/list-remedies/s/silicea.html

 

 

 

silicea - Gudions
Znajduje się w: Materia Medica
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum