Actaea racemosa

 

 

Silny ból

• Stan nadwrażliwości psychicznej i fizycznej

• Depresja poporodowa i menopauzalna

• Bóle reumatyczne, bóle pleców i stawów

• Obolałe ciało

• Długi poród

• Obfite, bolesne miesiączkowanie

 

 

 

 

OGÓLNY OBRAZ

 

Lek ten wykazuje powinowactwo do systemu nerwowego, okolic miednicy i organów rozrodczych.

Ponieważ szczególnie zaatakowany jest układ nerwowy, pacjent jest drażliwy, jest mu bardzo

zimno i odczuwa bardzo silne bóle.

 

OBJAWY WIODĄCE

 

Artretyzm, reumatyzm , lumbago i inne schorzenia stawów, którym towarzyszy

silny ból. Dolegliwości reumatyczne i chorobliwe stany psychiczne mogą występować naprzemiennie

– kiedy pacjentowi mija depresja, ból stawów nasila się. Pojawiają się wszystkie rodzaje

bólu pleców, sztywny kark, ból ramion, ból pomiędzy żebrami i ból tylnej części ud. Ból głowy może promieniować w kierunku kręgosłupa; ulgę przynosi pochylenie głowy do tyłu i ucisk na kark, jak też

przebywanie na chłodnym, świeżym powietrzu. W obrazie Actaea racemosa pojawia się wiele schorzeń ginekologicznych, np. wypadanie macicy i obfite, bolesne miesiączki. Lek stosowany jest również pomocniczo w czasie porodu, zawsze wtedy, gdy towarzyszy mu silny ból i nadwrażliwość.

 

OSOBOWOŚĆ ACTAEA RACEMOSA

 

Pacjent Actaea racemosa jest nadwrażliwy emocjonalnie, kipi ze zdenerwowania, wydaje się niespokojny i bardzo spięty. Jest gadatliwy; mówi szybko, a jego głos sięga wysokich tonów, nieustannie przeskakuje z tematu na temat. W cięższych przypadkach może pojawić się histeria,

a nawet halucynacje. Pacjent jest przygnębiony, jakby zawisły nad nim czarne chmury. Stan ten może pojawić się podczas ciąży, po porodzie oraz w okresie menopauzy, może również być skutkiem wypadku lub urazu.

 

 

ŹRÓDŁO LEKU

 

Actaea racemosa jest wytwarzany z Actaea racemosa, nazywanej także Cimicifuga racemosa, byliny rosnącej w Ameryce Północnej. Do produkcji leku wykorzystywany jest korzeń. Indianie używali tej rośliny do leczenia reumatyzmu, ukąszeń węża i przy schorzeniach ginekologicznych Korzeń Actaea racemosa, surowiec do produkcji leku Actaea racemosa. Lek przebadano w Ameryce, a wyniki opublikowano w trzecim tomie North American Journal of Homeopathy.

 

Fotolia_18407273_XS
Znajduje się w: Materia Medica
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum