Antimonium Crudum

 

 1

2

3

 

 

• Rozdrażnienie, niepokój

• Różne rodzaje zaburzeń żołądkowych

• Żarłoczność, przejadanie się, ochota na kwaśne potrawy

• Biały nalot na języku

• Skóra szorstka, zrogowaciała, popękana

• Bardzo wrażliwe stopy

 

 

 

 

OGÓLNY OBRAZ

 

Objawom chorobowym często towarzyszą zaburzenia trawienia i nadmierny apetyt. Lek szczególnie polecany dla małych dzieci i osób starszych.

 

 

OBJAWY WIODĄCE

 

Pacjent Antimonium crudum może być rozdrażniony i niespokojny, podobnie jak Chamomilla vulgaris. Przejadanie się podrażnia żołądek, często powodując wymioty. Pacjent może wymiotować nagle, bez występowania nudności. Wymiociny są kwaśne – dzieci wymiotują ściętym mlekiem. Chory często ma ochotę na kwaśne i konserwowane potrawy. Język pacjenta ma charakterystyczny wygląd i jest pokryty grubym, białym nalotem. Zaburzenia wagi w kierunku otyłości lub niedowagi. Pacjent gorzej czuje się w słońcu i cieple oraz

w pobliżu grzejników . Na przykład przebywanie przy kominku może spowodować atak kaszlu jak przy kokluszu. Pacjent jest wrażliwy na zimno. Skóra usiana jest grudkami; szorstka, zrogowaciała , pokryta strupami i popękana. Wszystkim objawom towarzyszą zaburzenia ze strony układu pokarmowego.

 

 

OSOBOWOŚĆ ANTIMONIUM CRUDUM

 

U pacjenta Antimonium crudum występuje rozdrażnienie i poirytowanie, posępny nastrój i nadąsanie, ale pacjentowi odpowiada taki stan, wręcz lubuje się w nim. Dorośli są przygnębieni, nawiedzają ich nawet samobójcze myśli; chcą, żeby ich zostawić w spokoju. Mają tendencję do jedzenia ponad miarę, ale im więcej jedzą, tym bardziej są głodni.

 

 

ŹRÓDŁO LEKU

 

Antimonium crudum wytwarza się z trójsiarczku antymonu, który w środowisku naturalnym występuje w antymonicie.

Trójsiarczek antymonu, surowiec Antimonium crudum . Jako pierwsi lek przebadali Hartlaub i Trinks, a potem Hahnemann, który wyniki opublikował w dziele : Choroby przewlekłe.

 

 

zdjecie/źródło: http://www.homeopathyandmore.com/forum/viewtopic.php?t=1170

ANTIMONIUM_Tartaricum
Znajduje się w: Materia Medica
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum