Baryta carbonica

 

 

• Dziecko opóźnione w rozwoju

• Przedwczesne starzenie się

• Nieśmiałość, niepewność, trzymanie się znanych rzeczy

• Uczucie chłodu, pogorszenie w zimnie i podczas przebywania na słońcu

• Niedorozwój fizyczny

• Obrzęk węzłów chłonnych

• Ból gardła

• Awersja do słodyczy

• Jadłowstręt

 

 

OGÓLNY OBRAZ

 

Bardzo dobry lek dla dzieci oraz dla dorosłych, którzy robią wrażenie, jakby powrócili do dzieciństwa i cofnęli się w rozwoju.

 

 

OBJAWY WIODĄCE

 

Dziecku brakuje werwy i błyskotliwości, jest zalęknione i nieśmiałe– stanowi przeciwieństwo dzieci nad wiek rozwiniętych. Dziecko Baryta chowa się, kiedy widzi obcą osobę, lub trzyma się kurczowo matki. Każda zmiana w codzienności i nieoczekiwane wydarzenia wyprowadzają je z równowagi.

Dziecko zaczyna chodzić z opóźnieniem, późno mówi, źle się uczy. Może wystąpić opóźnione dojrzewanie płciowe; nawet kiedy dziecko już dorośnie, zachowuje się i myśli po dziecinnemu, jest niedojrzałe i onieśmielone. U starszych ludzi niepewność i lęk może przejawiać się jako zachowanie obsesyjne, chory jest bardzo przejęty jakimś szczegółem swojego wyglądu. Pacjent jest zmarznięty i wrażliwy na chłód, ale stan pogarsza się również podczas przebywania na słońcu. Zazwyczaj symptomy ujawniają się stopniowo, kilka dni po zmarznięciu.Niedorozwój dotyczy zarówno sfery psychicznej, jak i fizycznej. Jakaś część ciała może pozostać niedorozwinięta.

Węzły chłonne są obrzęknięte i twarde. Bardzo często występuje skłonność do zapaleń gardła i powiększenie migdałków. Pacjent może mieć ochotę na słodycze, ale częściej  występuje awersja do słodkich rzeczy i owoców. Chorzy gorzej czują się po jedzeniu. Baryta carbonica może być skutecznym lekiem w jadłowstręcie, szczególnie przy anorexia nervosa u nastolatków, które mają kłopoty z zaakceptowaniem procesu dojrzewania.

 

 

OSOBOWOŚĆ BARYTA CARBONICA

 

Baryta carbonica charakteryzuje ociężałość umysłowa, brak koncentracji i strach przed nowymi wyzwaniami.

 

 

ŹRÓDŁO LEKU

 

Źródłem leku Baryta carbonica jest węglan baru (BaCO3).

Węglan baru, surowiec dla Baryta carbonica.

Lek został przebadany przez Hahnemanna, a jego opis znalazł się w pierwszym wydaniu Chorób przewlekłych.

 

 

Zdjęcie/źródło :

http://www.antheahomeopathy.com/baryta-carbonica/

Baryta-carbonica-antheahomeopathy com
Znajduje się w: Materia Medica
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum