Camphora

 

 

• Przeziębienia

• Gorączka

• Dreszcze

• Zapalenie pęcherza moczowego

• Skurcze

 

 

OGÓLNY OBRAZ

 

Lek charakteryzuje ochłodzenie ciała, skurcze i dreszcze. Pacjent znajduje się w niezwykłym stanie: dotknięcie jego ciała wskazuje, że jest lodowato zimne, ale nie znosi on żadnego okrycia.
Osoby potrzebujące Camphora mogą balansować pomiędzy ekstremalnymi stanami psychicznymi – od pobudzenia emocjonalnego i niepohamowanych reakcji do fizycznego wyczerpania i osłabienia.
 
 

OBJAWY WIODĄCE

 

Lek wykazuje bardzo skuteczne działanie w pierwszych etapach przeziębienia, kiedy dominuje uczucie chłodu; towarzyszy mu kichanie i pacjent czuje się lepiej, gdy nie jest okryty. W gorączce typu Camphora występują dreszcze i chłodna skóra; poprawa przy nieokrywaniu ciała. Może wystąpić nagła gorączka z naprzemiennym odczuwaniem gorąca i chłodu, po niej zaś – osłabienie oraz dreszcze. Może wystąpić uczucie palenia w żołądku i

silne pragnienie. Nagłe ataki wymiotów, biegunka ze stolcem przypominającym wodę po gotowaniu ryżu. Nos zimny, język siny, skóra i oddech zimne; poprawa następuje, gdy pacjent nie jest okryty. Może wystąpić zapalenie pęcherza moczowego z palącymi bólami i silnymi skurczami pęcherza. Może wystąpić zatrzymanie moczu na tle infekcji. Skurcze łydek. Picie zimnej wody i pocenie się poprawia stan, myślenie o bólu, paradoksalnie, również przynosi ulgę.

 

 

OSOBOWOŚĆ CAMPHORA

Pacjent jest niespokojny, boi się ludzi w ciemności, czuje się wyalienowany i zapomniany. Może odczuwać nienawiść w stosunku do innych. Osoba taka czuje się odrzucona, zraniona i nie potrafi się ogrzać ani rozluźnić. Jej samopoczucie poprawia się, kiedy rozmyśla o swoich dolegliwościach.

 

 

ŹRÓDŁO LEKU

 
Camphora jest wytwarzany z drzewa kamforowego, należącego do rodziny wawrzynowatych.
Kora drzewa kamforowego, surowiec dla Camphora.
 
 
Zdjęcie/źródło:
Camphor_Grove_Sha_Tau_Kok
Znajduje się w: Materia Medica
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum