Lek PrevengHo-Vir: CECMED- kubański organ regulacyjny ds. leków zatwierdził produkt.

CECMED- kubański organ regulacyjny ds. leków, oznajmił w poniedziałek, że zatwierdził produkt, biorąc pod uwagę „sytuację epidemiologiczną na poziomie krajowym i międzynarodowym spowodowaną przez COVID-19”.

W oświadczeniu CECMED oświadczył, że „ocenił i zatwierdził” PrevengHo-Vir, wyprodukowany przez kubańskie laboratorium należące do firmy biotechnologicznej BioCubaFarma, „jako alternatywa  zapobiegająca grypie, denga i nowo pojawiającym się zakażeniom wirusowym”.

CECMED podał do wiadmości, że podobne produkty „zapobiegające” denga i cholery były  już stosowane na Kubie i zacytował rezolucję Światowej Organizacji Zdrowia z 2009 r., Przedstawioną przez Chiny, która uznaje homeopatię za składnik tradycyjnej medycyny.

Inne media państwowe powtórzyły komunikat, że homeopatia jest bezpieczna i skuteczna.

Homeopatia stała się popularna na Kubie w latach 90., kiedy brak leków podczas głębokiego kryzysu gospodarczego skłonił władze  do eksperymentowania z tradycyjną medycyną. 

Skład PrevengHo-Vir

Anas barbariae 200 (Składnik użyty w Oscillococcinum!)
Baptisia tinctoria 200
Bacillinum 30
Pyrogenium 200
Eupatorium perf 200
Influenzinum 200
Arsenicum Album 200 (Lek ten rząd Indi zaleca jako profilaktyka COVID)

 

Badania dotyczące leczenia Leptospirozy (krętkowicychoroby Weila)
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20674839

Źródło: 

https://www.miamiherald.com/news/nation-world/world/americas/cuba/article241803371.html?fbclid=IwAR05U9f68simhXygRi5oYuzPdymZm2kFPZeGsI0ihMwUJUmBybLBqspu568

comments
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum