Homeopatia na dolegliwości w ciąży

Jak homeopatia może pomóc przy nudnościach, wymiotach, zgadze i bólach kręgosłupa – wyjaśnia Katarzyna Faruga, pediatra stosująca homeopatię.

– Ciąża, stan błogosławiony, bywa jednak często dokuczliwy dla przyszłej mamy. Jak można wesprzeć kobietę w typowych dolegliwościach?

– Przyszła mama obawia się, że klasyczne leki mogą źle wpłynąć na rozwój płodu. Terapia homeopatyczna nie powoduje skutków ubocznych. Można ją też bez obaw łączyć z lekami alopatycznymi niezbędnymi na przykład przy nadciśnieniu czy cukrzycy wywołanych przez ciążę.

Mamy tu do dyspozycji wiele leków. Każdą pacjentkę traktuję indywidualnie, biorę pod uwagę jej reakcje na objawy, symptomy towarzyszące i dobieram leki homeopatyczne. Jeden z pierwszych objawów ciąży – nasilone nudności i wymioty – uprzykrzają życie mniej więcej od czwartego tygodnia do końca trzeciego miesiąca.

– Jeśli kobietę budzą torsje i mdłości, które doskwierają cały dzień, jak można jej pomóc?

– Dziecko i matka – dwa organizmy w jednym ciele – nic dziwnego, że układ hormonalny reaguje na taką sytuację i stara się dopasować organizm do nowego stanu. Jeśli kobieta od rana do wieczora silnie wymiotuje, ma duży ślinotok, miewa zawroty głowy, mdli ją, a myśl o jedzeniu czy choćby szklance napoju wzbudza w niej wstręt, podamy lek Ipeca. Zadziała szybko i sprawi, że mama będzie w stanie cokolwiek zjeść, a przede wszystkim sięgnie po płyny i nie będzie zagrożona odwodnieniem.

Z kolei przy silnych całodniowych nudnościach, ale słabszych wymiotach, braku apetytu, dużym zmęczeniu ogólnym, odczuciu, że zapach każdego jedzenia czy perfum wywołuje mdłości, a kobieta ma zachcianki na ogórki konserwowe i słodycze – zalecam Sepię officinalis.

Natomiast przy nudnościach z towarzyszącymi zawrotami głowy, które nasilają się podczas wstawania z łóżka, przy ruchu, a zwłaszcza podczas jazdy samochodem, gdy przy okazji pacjentka cierpi również na bezsenność, podamy lek Cocculus indicusnawet 2–3 razy dziennie.

WIĘCEJ : https://naturalnieozdrowiu.pl/dolegliwosci-w-ciazy-czesc-pierwsza/

 

PODOBNE : 

Zaburzenia porodowe.

Powikłania po episiotomii.

Ciąża. Patologia porodu. Połóg.

Zastosowanie leków homeopatycznych w czasie laktacji . Spojrzenie lekarza praktyka.

Wspomagajace zastosowanie leków homeopatycznych w przebiegu laktacji

ZAPALENIE PIERSI W CZASIE LAKTACJI

Ciąża.

 

 

comments
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum