Homeopatia w szpitalach

"Wyniki badań prowadzonych przez profesora Michalea Frassa wykazały, że leczenie Homeopatyczne ma wpływ na odległy wynik leczenia pacjentów leczonych z powodu sepsy na oddziale intensywnej opieki medycznej."

Homeopatia na świecie
i w Polsce

"W 2009 roku w Szwajcarii odbyło się referendum, które zaowocowało włączeniem homeopatii do obowiązkowego systemu ubezpieczeń medycznych. I jest to zapisane w Konstytucji."

Homeopatia w szpitalach

 

                                                               

Dostęp do komplementarnych terapii w szpitalach ( w tym do homeopatii)

poprawia satysfakcję pacjentów z leczenia. 

Liczba szpitali oferujących dostęp do komplementarnych form terapii wzrosła trzykrotnie od 2000 r. Według raportu American Hospital Assn.’s Health Forum (AHA) i Instytutu Samuela, aż czterdzieści dwa procent z 714 szpitali zapewnia dostęp do niekonwencjonalnych form terapii na wyraźne życzenie swoich pacjentów. W roku 2000 liczba ta wyniosła tylko 14%.

“Szpitale odpowiadają na potrzeby swoich pacjentów i środowisk, którym służą, by dostosować swoją ofertę do potrzeb rynku” mówi Sita Ananth z Instytutu Samulea, odpowiedzialnego za raport. „Szpitale rzeczywiście starają się wprowadzić indywidualne spojrzenie na pacjenta – na jego umysł, ciało i ducha”.

Wśród lekarzy zastosowali terapie komplementarne 78% kierowało się wskazaniem pacjenta, prawie tyle samo (74%) jako ważny czynnik wyboru terapii wskazało skuteczność kliniczną, a 58% wskazało na powszechną dostępność.

Terapie komplementarne są uzupełnieniem medycyny konwencjonalnej. „Wiele z nich to terapie niskiego ryzyka” – mówi Ananth, „pacjenci szukają najlepszych rozwiązań z komplementarnej i konwencjonalnej medycyny, a szpitale oferują im ten wybór”.

Działania te popiera Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne, które jednocześnie wspiera dobrze zaplanowane badania dotyczące skuteczności terapii niekonwencjonalnych. Stowarzyszenie doradza także wszystkim lekarzom o potrzebie edukacji na temat korzyści i ryzyka, jakie niesie ze sobą stosowanie metod komplementarnych.

 

Frass 2014

 

 

Włączenie leczenia homeopatycznego w OIOM-ie wpływa pozytywnie na odległy wynik leczenia.

Światowej sławy autorytet w dziedzinie homeopatii – profesor Michael Frass z Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu przedstawił najnowsze badania naukowe na temat zastosowania leków homeopatycznych w Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, onkologii i w medycynie paliatywnej podczas seminarium zorganizowanego przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Homeopatów Lekarzy i Farmaceutów (WSHLiF) we współpracy z Polskim Towarzystwem Homeopatii Klinicznej (PTHK).

Wyniki badań prowadzonych przez profesora Michalea Frassa wykazały, że leczenie homeopatyczne ma wpływ na odległy wynik leczenia pacjentów leczonych z powodu sepsy na oddziale intensywnej opieki medycznej.) Sepsa (zwana też posocznicą) jest zespołem ogólnoustrojowej reakcji zapalnej organizmu (SIRS) wywołanym zakażeniem. W warunkach oddziału intensywnej terapii bardzo często dochodzi do sepsy, a jej leczenie jest długotrwałe i obarczone dużym ryzykiem niepowodzenia. W takcie wykładu pan profesor Frass przedstawił badanie kliniczne dotyczące zastosowania leków homeopatycznych w tym schorzeniu. Randomizowanym badaniem klinicznym objęto 70 pacjentów z ciężka sepsą. Połowie z nich oprócz leczenia standardowego podano placebo, a drugiej części dołączono leczenie homeopatyczne. W 30 dniu badania żyło 27 pacjentów, którym podawano dodatkowo leki homeopatyczne (81,8 proc.) oraz 23 pacjentów przyjmujących placebo (67,7 proc.). Po 180 dniach badania wyniki przedstawiały się jeszcze bardziej na korzyść leczenia z włączeniem homeopatii: przeżyło 25 pacjentów przyjmujących homeopatię (75,8 proc.) oraz 17 pacjentów otrzymujących dodatkowo placebo (50 proc). Badanie to opublikowano w czasopiśmie Homeopathy 2005.

Homeopathy in Intensive Care and Emergency Medicine Michael Frass Martin Buendner.14188

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leczenie homeopatyczne stosuje się również wspomagająco w oddziale intensywnej opieki medycznej w leczeniu niewydolności oddechowej, przejściowego niedokrwienie mózgu oraz różnego typu zatruć.

Profesor Michael Frass przedstawił również wyniki badania przeprowadzonego w latach 2004-2007 w Klinice Uniwersyteckiej w Wiedniu na grupie pacjentów z chorobami onkologicznymi. Podanie homeopatii miało na celu zniwelowanie negatywnych skutków chemioterapii oraz radioterapii. Wśród 50 badanych pacjentów, 80 proc. stwierdziło u siebie poprawę jakości życia po zastosowaniu leków homeopatycznych, natomiast 20 proc. zaobserwowało poprawę ogólnego samopoczucia.

frass hospital

 

 

 

 

 

 

 

 Michael Frass jest profesorem Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu. W swojej pracy naukowej zajmuje się zagadnieniem intensywnej terapii, a także prowadzi badania dotyczące zastosowania leków homeopatycznych w Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej oraz medycyny ratunkowej.

Homeopatia jest komplementarną częścią medycyny, uznawaną przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) oraz kraje Unii Europejskiej. Stosuje ją już ponad 100 milionów Europejczyków. Istotą leczenia homeopatycznego jest pobudzanie organizmu do walki z chorobą, wzmacniając jego wewnętrzne siły odpornościowe.
Leki homeopatyczne działają szybko, skutecznie i – co najważniejsze – bezpiecznie. Potwierdziły to liczne badania kliniczne i obserwacje lekarzy praktyków. Leki homeopatyczne nie wywołują działań niepożądanych, a także nie wchodzą w interakcje z innymi lekami. W wielu krajach na świecie leki homeopatyczne są pierwszym wyborem w profilaktyce i w leczeniu powszechnych schorzeń takich jak przeziębienia czy migreny. Homeopatia jest stosowana także w okulistyce, a lekarze na całym świecie polecają ją również kobietom w ciąży i niemowlętom. Homeopatia może być stosowana jako jedyne leczenie lub w połączeniu z terapią konwencjonalną, łagodząc objawy działań ubocznych silnych środków, na przykład sterydów i antybiotyków lub chemioterapii.

Aktywność polskich towarzystw naukowych w propagowaniu wiedzy z zakresu stosowania leków homeopatycznych w praktyce lekarskiej oraz współpraca z takimi autorytetami medycznymi jak prof. Frass świadczą o rozwoju i coraz silniejszej pozycji homeopatii w Polsce.

books

 

FILM :

Homeopatia w szpitalach Europy - http://homeopatiapolska.com/baza-wiedzy/filmy.html

 

Polecamy również wywiad z Dr Jens Wurster o leczeniu raka w klinice Santa Croce w Szwajcarii:

http://homeopatiapolska.com/baza-wiedzy/materialy-w-j-angielskim/73-rak-i-homeopatia.html

( w klinice tej czesto organizowane sa konferencje o leczeniu raka homeopatycznie - materialy z konferencji sa dostepne na interncie )

 

 

 Źródło:

 
 

http://pthk.pl/2010/06/wlaczenie-leczenia-homeopatycznego-w-oiom-ie-wplywa-pozytywnie-na-odlegly-wynik-leczenia/

http://www.narayana-verlag.com/Homeopathy-in-Intensive-Care-and-Emergency-Medicine-Michael-Frass-Martin-Buendner/b14188

http://www.narayana-verlag.com/Homoeopathie-in-der-Intensiv-und-Notfallmedizin-Michael-Frass-Martin-Buendner/b3776?alsobought=1

http://www.homresearch.org/wordpress/wp-content/uploads/2015/02/Introduction-Ilse-Muchitsch-ECH-SC-pharmacy-coordinator-docx.pdf

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 17 kwiecień 2018 10:17
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum