Homeopatia na świecie
i w Polsce

"W 2009 roku w Szwajcarii odbyło się referendum, które zaowocowało włączeniem homeopatii do obowiązkowego systemu ubezpieczeń medycznych. I jest to zapisane w Konstytucji."

Homeopatia w szpitalach

"Wyniki badań prowadzonych przez profesora Michalea Frassa wykazały, że leczenie Homeopatyczne ma wpływ na odległy wynik leczenia pacjentów leczonych z powodu sepsy na oddziale intensywnej opieki medycznej."

H. Matka udziela porad: czyli o leczeniu na forum -"Ordynacja Pani Goździkowej"

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Katar, choć banalna sprawa, to przyprawia niejedną mamę o zawrót głowy. Wydawać by się mogło, że z jego leczeniem nie może być problemów.

Zadanie homeopaty polega  na wyborze odpowiedniej rubryki z Repertorium i znalezieniu właściwego remedium.

 

Na przykładzie kataru spływającego po tylnej ściance gardła spróbuję przybliżyć ordynowanie leku.

W takim przypadku rubrykę, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze leków jest katar-zstępujący.

W niej znajdują się następujące leki: Ars, Bry, Carb-v, Iod, Kali-c. Lyc, Phos, Stict, Sulf, Tub.

I co dalej? Rubryka jest, leki są. Który lek zatem należy podać?

 

Może zapytamy Panią Goździkową!

( Pani Goździkowa : jest to  np mama leczaca swoje dzieci homeopatycznie , czyli osoba nie majaca wystarczajace wiedzy aby udzielac innym potrzebujacym rad - doradzic odpowiedni lek ) 

Nasz ekspert wskazuje Bry=Bryonię z którą ma dobre doświadczenie w leczeniu tejże dolegliwości ( lek byl przepisany tu trafnie przez homeopate).

Niestety, lek w przypadku  dziecka o ktorym obecnie jest mowa nie przyniósł oczekiwanej poprawy.

Czyżby homeopatia nie działała a może rację mają jej oponenci, że w przypadku poważniejszych dolegliwości bez antybiotyku ani rusz ? 

Doświadczony homeopata odpowie inaczej: Lek był podany z pominięciem zasady podobieństwa. Oznacza ona ordynowanie leku nie tylko na określoną chorobę ale przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę wszystkie komponenty składające się na przebieg choroby takie jak: rozwój choroby: szybki czy powolny; modalności oznaczające co zmniejsza lub zwiększa dolegliwości czy też symptomy towarzyszące np. ból głowy z nudnościami. W naszym przypadku charakterystyczne jest, że dziecko pomimo choroby jest w dobrej kondycji i bawi się zabawkami z rodzeństwem. To oznacza, że podanie leku Bryonia było niewłaściwe, gdyż osoby potrzebujące tego leku unikają kontaktu z innymi, wolą leżeć w łóżku w samotności i unikają ruchu.

A może by tak podać kolejny lek z rubryki np. Arsenicum. Niestety i w tym przypadku odnieślibyśmy klęskę. Osoby w stanie Ars jęczą i widać po ich zachowaniu, że ciężko znoszą chorobę, podobnie do Carbo-v, które jest osłabione i spoczywające spokojnie w swoim łóżku. Brak sukcesu zauważymy, gdy będziemy podawać Iod, Kali-c, Lyc czy Sticta, która charakteryzuje się potrzebą ciągłego czyszczenia nosa pomimo tego, że nic nie wydmuchuje. Leki wchodzące w grę to Phos i Sulf. Oba te leki charakteryzuje, że dziecko w chorobie nawet przy gorączce 38 stopni bawi się jakby było zdrowe.

A co różnicuje? Obydwa te leki mogą być krnąbrne i nie zdyscyplinowane. Na uwagę zasługuje sposób reagowania na prośby rodziców.

Phos :  zgadza się i nie robi z tego powodu tragedii, po czym zapomina co miał zrobić.

Sulf : zaś, jako osoba dominująca, próbująca rządzić w domu odpowie takim tonem, że dorosły może się zastanawiać kto tu kogo wychowuje.

 

Przykład ten ma Państwu pomóc w zrozumieniu ordynowania leków homeopatycznych i być przestrogą przed rutynowym stosowaniem homeopatii bez uwzględnienia wszystkich jej zasad, gdyż prowadzić to może do rozczarowania.

dr Arkadiusz Stankiewicz

http://pshk.pl/

comments
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum