Homeopatia na świecie
i w Polsce

"W 2009 roku w Szwajcarii odbyło się referendum, które zaowocowało włączeniem homeopatii do obowiązkowego systemu ubezpieczeń medycznych. I jest to zapisane w Konstytucji."

Homeopatia w szpitalach

"Wyniki badań prowadzonych przez profesora Michalea Frassa wykazały, że leczenie Homeopatyczne ma wpływ na odległy wynik leczenia pacjentów leczonych z powodu sepsy na oddziale intensywnej opieki medycznej."

Phytolacca decandra

 PHYTOLACCA DECANDRA 1 001

PHYTOLACCA DECANDRA 2 001

PHYTOLACCA DECANDRA 3 001

 

 ======================================

• Ząbkowanie

• Ból gardła

• Zapalenie gruczołu piersiowego

• Pogorszenie w zimnie, przeciągu, w ruchu, po zimnych napojach, podczas miesiączki

• Poprawa w czasie suchej pogody, przy leżeniu na brzuchu

 

 

OGÓLNY OBRAZ

 

Phytolacca decandra jest lekiem często przepisywanym przy bólu gardła. Jest także szczególnie cenionym lekiem przy dolegliwościach piersi, ropniu okołomigdałkowym i śwince.

 

 

OBJAWY WIODĄCE

 

Ząbkowanie. Ból gardła. Gardło ciemne, czasem aż niebiesko-czerwone. Ból u nasady języka promieniujący do uszu. Nasilenie bólu przy połykaniu. Powiększone migdałki. Nasilenie bólu podczas picia ciepłych napojów, przy połykaniu i w nocy. Gardło pokryte gęstym śluzem. Bólowi

gardła towarzyszy ból całego ciała i niepokój. Niemożność przełykania nawet wody; wrażenie zwężenia gardła. Zapalenie gruczołu piersiowego. Piersi nabrzmiałe, zaczerwienione, twarde i bardzo bolesne. Ropnie gruczołu piersiowego, popękane i bardzo wrażliwe brodawki. Zapalenie gruczołu piersiowego, któremu towarzyszą dreszcze, ból pleców i kości. Piersi wrażliwe przed i podczas miesiączki. Uczucie sztywności w okolicy szyjnego odcinka kręgosłupa. Ból podczas ruchu; pogorszenie w zimnie i w przeciągu. Bóle w dole pleców, w odcinku lędźwiowym i krzyżowym. Ból i usztywnienie prawego ramienia, niemożność podniesienia ręki.

 

 

OSOBOWOŚĆ PHYTOLACCA DECANDRA

 

Ludzie o psychice typu Phytolacca decandra ponuro patrzą na życie. Często są niespokojni i wyczerpani.

 

 

ŹRÓDŁO LEKU

 

Phytolacca decandra jest wytwarzany ze szkarłatki (Phytolacca decandra), krzewu rosnącego w Ameryce Północnej, Afryce Północnej i w Chinach.

Phytolacca decandra(szkarłatka), surowiec dla leku o tej samej nazwie. Lek został przebadany po raz pierwszy w Ameryce i opisany w drugim tomie Sprawozdań Amerykańskiego Instytutu Homeopatii.

 

 

Fotolia_61489363_XS
Znajduje się w: Materia Medica
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum