Homeopatia na świecie
i w Polsce

"W 2009 roku w Szwajcarii odbyło się referendum, które zaowocowało włączeniem homeopatii do obowiązkowego systemu ubezpieczeń medycznych. I jest to zapisane w Konstytucji."

Homeopatia w szpitalach

"Wyniki badań prowadzonych przez profesora Michalea Frassa wykazały, że leczenie Homeopatyczne ma wpływ na odległy wynik leczenia pacjentów leczonych z powodu sepsy na oddziale intensywnej opieki medycznej."

Rumex crispus

 

 

• Ataki chrypliwego, szczekającego kaszlu co noc o 23.00, 2.00 i 5.00

• Oddychanie zimnym powietrzem powoduje kaszel

• Nasilenie kaszlu po położeniu się

• Wrażliwość na zimne powietrze

• Chory siedzi nieruchomo

 

 

OGÓLNY OBRAZ

 

Głównym wskazaniem do stosowania tego leku są objawy ze strony układu oddechowego.

 

 

OBJAWY WIODĄCE

 

Chrypka, napady szczekającego kaszlu co noc o 23.00, 2.00 i 5.00. Kasłaniu towarzyszy ból za mostkiem. Kaszel nasila się w pozycji leżącej. Kaszel po zaczerpnięciu nawet niewielkiej ilości zimnego powietrza, jak Phosphorus i Spongia tosta, i przy przejściu z ciepła do zimna.

Duża wrażliwość na zimne powietrze; chory zasłania usta, aby się zabezpieczyć przed wdychaniem go. Odkrztuszanie obfitej, rzadkiej, pienistej, białej wydzieliny śluzowej. Najpierw może pojawić się ostry, suchy, napadowy kaszel. Wodnista wydzielina zmienia się w gęstą, żółtą, ciągnącą się i lepką. Kaszel z mimowolnym oddawaniem moczu (jak u Causticum). Silne podrażnienie krtani i tchawicy, palenie i pieczenie. Pacjent siedzi nieruchomo: nie może oddychać głęboko ani gwałtownie, ponieważ piekący ból nasila się przy każdej zmianie sposobu oddychania.

 

 

ŹRÓDŁO LEKU

 

Lek wytwarzany jest ze świeżych korzeni szczawiu kędzierzawego, Rumex crispus. Jest on również stosowany w ziołolecznictwie. Szczaw kędzierzawy, surowiec dla Rumex cripsus.

 

 

 

 

 

Zdjęcie/źródło:

https://en.wikipedia.org/wiki/Rumex_crispus#/media/File:Rumex_crispus_vallee-de-grace-amiens_80_12062007_3.jpg

 

 

Rumex_crispus_vallee-de-grace-amiens_80_12062007_3
Znajduje się w: Materia Medica
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum