Homeopatia na świecie
i w Polsce

"W 2009 roku w Szwajcarii odbyło się referendum, które zaowocowało włączeniem homeopatii do obowiązkowego systemu ubezpieczeń medycznych. I jest to zapisane w Konstytucji."

Homeopatia w szpitalach

"Wyniki badań prowadzonych przez profesora Michalea Frassa wykazały, że leczenie Homeopatyczne ma wpływ na odległy wynik leczenia pacjentów leczonych z powodu sepsy na oddziale intensywnej opieki medycznej."

6 - 8.IV.2018 r. Kurs z dr Olgą Fatułą.

Wykład poświęcony będzie rybom i innym stworzeniom wodnym oraz wybranym grupom płazów. Obrazy mięczaków są dość dobrze opisane i ich dominujący temat ‘bezpieczeństwa i zabezpieczenia życia’ nie jest nam obcy. Jednak odniesienie tych leków do tablicy Mendelejewa według rzędów i faz, stanowi wielce praktyczne uzupełnienie, pomagające w różnicowaniu tych i innych leków wodnych takich jak jeże i węże morskie, anemony, koralowce, meduzy. Ryby to duża grupa leków o obrazie często błędnie rozpoznawanym. Schorzenia pacjentów potrzebujących leków rybich dotyczą m.in. układu endokrynnego (problemy z tarczycą) trzustki (cukrzyca), układu nerwowego ( bezsenność, hiperaktywność) W grupie płazów (np. żaby) mamy do czynienie podobnie jak u owadów z metamorfozą, w której kolejne formy rozwojowe nie są do siebie podobne, a nawet środowisko ich życia może być odmienne. W tej grupie leków odnajdujemy wiele problemów skórnych oraz problemów rozwojowych. Metamorfoza tych stworzeń może trwać całe życie, a ponieważ możliwe jest również trwałe zatrzymanie rozwoju w określonej fazie – możemy stosować te leki z powodzeniem w pediatrii.

Miejsce organizacji kursu będzie podane w późniejszym terminie i jest uzależniony od ilości osób. Wpłaty należy dokonać na konto organizatora CENTRUM MEDYCZNE VERDE 00-203 Warszawa, ul. Bonifraterska 3/11 m.76 Numer konta 49 1140 2004 0000 3802 3606 8280 Tytułem: za kurs z dr Olgą Fatułą dodając swoje imię i nazwisko. Liczba miejsc ograniczona. Wpłaty do 01.03. 2018 – 1200 zł. W dniu seminarium opłata będzie zwiększona do 1400 zł. Jeżeli ilość osób będzie powyżej 30 cena kursu wyniesie 1000 zł. W cenie jest kawa, herbata, ciastka, owoce cały dzień. Lunch należy zakupić we własnym zakresie.

http://www.akademiahomeopatii.pl/16.html

comments
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum