Natrium muriaticum

 NATRUM MURIATICUM 1 001

NATRUM MURIATICUM 2

NATRUM MURIATICUM 3 001

NATRUM MURIATICUM 4 001

NATRUM MURIATICUM 5 001

NATRUM MURIATICUM 6 001

 

 ==========================================================

• Objawy występują po stracie bliskiej osoby, smutnym wydarzeniu, odrzuceniu, nieodwzajemnionej miłości lub po naganie

• Częste pogorszenie między 10.00 a 11.00

• Wydzielina błon śluzowych jest wodnista lub przypomina białko kurzego jaja

• Silne, rozsadzające bóle głowy

• Utrzymujące się pragnienie picia zimnych napojów

• Wysuszenie błon śluzowych

 

 

OGÓLNY OBRAZ

 

Jest to silny lek o działaniu ogólnym w zakresie całego organizmu człowieka, a w szczególności na poziomie błon śluzowych, skóry i ośrodkowego układu nerwowego.

 

 

OBJAWY WIODĄCE

 

Dolegliwości często pojawiają się po stracie bliskiej osoby, smutnym wydarzeniu, odrzuceniu, niespełnionej miłości lub otrzymaniu nagany. Pacjenci nie okazują swoich uczuć i rzadko płaczą przy innych. Mogą być wrażliwi na zmiany pogody. Występuje u nich osłabienie, wyczerpanie nerwowe i nerwowe rozdrażnienie. Podczas choroby szukają samotności; pocieszanie tylko pogarsza ich stan. Często są poruszeni, podekscytowani, bardzo emocjonalnie reagujący. Cały system nerwowy może znajdować się w stanie pobudzenia i rozdrażnienia. Pogorszenie zdarza się też przy słuchaniu muzyki. Nasilenie objawów pomiędzy 10.00 a 11.00. Pogorszenie podczas leżenia. Bóle kłujące, jak przy szoku elektrycznym, przeszywające, którym towarzyszy skręcanie się, drżenie i trzęsienie się. Pacjent często się przeziębia, zwłaszcza kiedy się spoci lub przebywa w przeciągu. Wydzielina błon śluzowych jest wodnista albo gęsta, przypominająca białko kurzego jaja. Silne bóle głowy; uczucie, że głowa pęka albo jest ściśnięta w imadle. Bóle jak od uderzenia młotkiem, pulsujące, ból głowy rano, po przebudzeniu. Nerwowość. Chorzy zasypiają późno i budzą się z bólem głowy. Ból głowy o 10.00 lub 11.00. Bóle głowy towarzyszące menstruacji. Rozsadzające bóle głowy podczas spadku temperatury ciała i podczas gorączki, którym towarzyszy silne pragnienie. Suchość błon śluzowych. Usta suche, spękane, pęknięcie na środku warg. Opryszczka. Gardło suche, zaczerwienione, pojawia się uczucie, jakby tkwiła w nim drzazga. Spowolnione trawienie; po jedzeniu uczucie, jakby w żołądku tkwił guz; żołądek nie toleruje jedzenia. Jelita wypełnione gazem. Zaparcia.

 

 

ŹRÓDŁO LEKU

 

Natrium muriaticum jest wytwarzane z soli morskiej, czyli chlorku sodu. Sól morska, surowiec dla Natrium muriaticum. Opis leku znajduje się w pierwszym wydaniu Chorób przewlekłych Hahnemanna. Lek jest jedną z dwunastu soli tkankowych, czyli mineralnych, odkrytych przez dra Wilhelma Schuesslera (1821–1898).

 

 

Fotolia_105827026_XS
Znajduje się w: Materia Medica
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum