Nitricum acidum

 NITRICUM ACIDUM 1 001

NITRICUM ACIDUM 2 001

NITRICUM ACIDUM 3 001

 

 ==============================================

• Ból głowy

• Przeziębienia zimą

• Owrzodzenie jamy ustnej

• Ból gardła z uczuciem, jakby tkwiła w nim drzazga

• Brodawczaki odbytu

• Pęknięcia skóry

• Ostre, kłujące bóle jak od drzazgi

• Przykry zapach wydzielin

• Pogorszenie przy dotyku, wstrząsach, na zimnym powietrzu

• Poprawa przy płynnym ruchu, łagodnej pogodzie, cieple, przy nacisku

 

 

OGÓLNY OBRAZ

 

Nitricum acidum jest szczególnie dobrym lekiem przy pęknięciach skóry, którym towarzyszą piekące, kłujące bóle. Lek działa bardzo skutecznie na obszarach wokół naturalnych otworów ciała, w miejscach, gdzie skóra przechodzi w błonę śluzową (nos, usta, odbyt, cewka moczowa, genitalia) oraz przy brodawkach i naroślach, które bolą w charakterystyczny, kłujący sposób, jakby tkwiła w nich drzazga, a ból nasila się przy dotknięciu.

 

 

OBJAWY WIODĄCE

 

Bóle głowy . Uciskające bóle głowy, nasilające się podczas noszenia kapelusza, w hałasie lub podczas wstrząsów. Uczucie obręczy zaciśniętej wokół głowy. Owłosiona skóra głowy jest bardzo wrażliwa, włosy mogą wypadać. Poprawa przy płynnym ruchu (jazda samochodem lub pociągiem). Przeziębienia zimowe . Chory może cierpieć z powodu niedosłuchu i nieżytu uszu. Pogorszenie w hałasie. Podatność na przeziębienia w zimie, chroniczny, cuchnący katar drażniący skórę. Nos jest zatkany nocą; rano chory wydmuchuje zieloną wydzielinę z nosa. Na zimnym powietrzu może pojawić się kichanie, także krwawienie z nosa. Pogorszenie w zimnie i na zimnym powietrzu. Owrzodzenia jamy ustnej, na języku i podniebieniu miękkim w gardle; ostry ból w gardle, jakby tkwiła w nim drzazga, nasilający się podczas połykania, promieniujący do uszu. Gęsty śluz w gardle, pacjent ciągle stara się go odkaszlnąć. Chory ma często spuchnięte dziąsła, nieprzyjemny oddech, wzmożone wydzielanie śliny i bolesne kąciki ust. Lek jest pierwszorzędnym środkiem przy pęknięciach w okolicy odbytu, którym towarzyszą ostre, kłujące bóle, jakby w ranie tkwiła drzazga. Pacjent odczuwa silne parcie na stolec, a potem silny ból. Mogą pojawić się zaparcia i bolesne, krwawiące hemoroidy. Bywa, że występują nudności i wymioty; pogorszenie po wypiciu mleka; pacjent ma ochotę na tłuszcze i sól. Bardzo skuteczny lek przy brodawczakach odbytu, którym towarzyszy piekący, kłujący ból; również przy piekących, kłujących hemoroidach, bardzo bolących podczas lub po oddaniu stolca. Przykry zapach moczu, oddechu i stolca; upławy; cuchnący pot i zapach ciała. Brodawki na rękach, uczucie, jakby pod paznokciem tkwiła drzazga; popękana skóra i wrzody na skórze dające ostry ból, jak po wbiciu drzazgi. Nasilenie bólu przy dotyku.

 

 

OSOBOWOŚĆ NITRICUM ACIDUM

 

Ludzie, którzy potrzebują tego leku, łatwo się denerwują (zwłaszcza rano), obawiają się o swoje zdrowie; boją się śmierci. Chory jest nieszczęśliwy, niezadowolony. Zawsze zmarznięty; ma ochotę na potrawy zawierające dużo tłuszczu i soli.

 

 

ŹRÓDŁO LEKU

 

Nitricum acidum jest przygotowywane z kwasu azotowego (HNO3).
Kwas azotowy, surowiec dla Nitricum acidum. Lek został przebadany przez Hahnemanna i opisany w drugim wydaniu Chorób przewlekłych. 

 

 

 

Zdjęcie/źródło:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_azotowy#/media/File:Nitric_acid_70_percent.jpg

 

 

Nitric_acid_70_percent
Znajduje się w: Materia Medica
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum