.

Królewski homeopata 
 
 
"To co powstrzymuje czlowieka przed akceptacja reguł homeopatycznych to ignorancja, ale ignorancja jest zbrodnią jeżeli stawką jest życie ludzkie.
Żaden uczciwy człowiek stawiajacy czoła faktom homeopatycznym nie może ich nie zaakceptowac. Nie ma on wyboru.
Gdy musiałem stawić temu czoła, musiałem za tym podążać. Nie było innego wyjścia jeżeli miałem pozostać uczciwym człowiekiem.
Prawda zawsze wymaga dostosowania się i nie daje wyboru. "
 - Sir John Weir, doktor Króla Georgea VI i czterech pokoleń brytyjskiej monarchi.
 
london 1
 
 

 

Brytyjska rodzina królewska byla znana z bycia niezwykle konserwatywną i wcielającą tradycyjne ideały rodziny i publiczną służbe, ale jest znana rownież z posiadania specjalnego uznania i nawet obrony dla pewnych niekonwencjonalnych zabiegów które naprawde działały, niezależnie od tego czy konwencjonalna medycyna akceptowała je czy nie. 
Takie bylo doświadczenie z panem Logue logopedom. ( "The King's Speech" przedstawia przykuwajacą uwagę historię króla Georgea VI i jego logopedy - Lionela Loguea. Lionel Logue nie był ani doktorem, ani konwencjonalnym logopedom, ale jego strategie odnosiły imponujący sukces ), oraz szanowana i szeroko praktykowana, ale czesto zle rozumiana nauka i sztuka medycyny homeopatycznej. Król George VI nie był pierwszym, ani ostatnim z monarchów Brytyjskich stosującym i odnoszącym korzycśi z homeopatii. Królowa Adelaide (1792-1849), żona króla Williama IV, pierwsza wyraziła publicznie swoje szczególne zainteresowanie tą "nowa medycyna" w 1835. Inni brytyjscy arystokraci podzielili zainteresowanie królowej, właczając Markiza Angleseya, który przepłynął Kanał Angielski podróżując do Paryża na leczenie przez założyciela/odkrywcę homeopatii, Dr. Samuel Hahnemann (1755-1843).
 
Królowa Adelaide cierpiała z powodu cieżkich chorób, których nadworni lekarze nie umieli wyleczyć. Królowa przywołała po usługe jednego z najstarszych i wiernych kolegów Hahnemmanna, Dr. Johann Ernst Stapf (1788-1860), który wyleczył ją, tworzac pierwszego z wielu zwolenników homeopatii wśród monarchów Brytyjskich. 
Różni królowie i królowe Wielkiej Brytani od królowej Adelaide otwarcie ubiegali sie o opiekę lekarską od lekarzy homeopatów. 
Królowa Victoria (1837-1901) była leczona przez Dr Frederick Quin, osobistego lekarza/homeopatę ksieca Leopolda (Leopold of the Belgians).
Księżniczka Mary, która później została królową Mary (1865-1953), żona króla George V, zajmowała się gromadzeniem funduszy do przeniesienia i rozbudowy London Homeopathic Hospital - szpitala homeopatycznego w Londynie. Król George V (1865-1936 ) był wdzięczny homeopatii ponieważ przyniosła mu wiele praktycznych korzyści w leczeniu jego choroby morskiej. 
 
Królowa Matka - The Mother Queen - szczególnie ceniła homeopatyczny lek- Arnikę. Uważała, że każdy lekarz
nie zależnie od tego czy ma przeszkolenie homeopatyczne czy nie powinnien jej używac. Uważała, że brak akceptacji homeopatii wynika z niewiedzy u ludzi nigdy nie stosujących tego. Podawała ona Arnice za każdym razem gdy jej psy doznały obrażen i zachecała znajomych do stosowania. 
 
Królowa Elizabeth II patronka Royal London Homeopathic Hospital. Rozwój homeopatii w Angli był możliwy dzięki wsparciu Rodziny Królewskiej. 
Dzisiaj homeopatą królowej Elizabeth II jest Dr. Peter Fisher, który jest rownież doktorem nauk medycznych w Londynskim szpitalu medycyny integracyjnej - Royal London Homeopathic Hospital. 
 
Inni europejscy monarchowie kochający homeopatie:
 
Sir John Weir nie byl tylko homepatą  króla George VI, leczył homeopatycznie rownież sześciu innych monarchów, w tym króla Edwarda VII, George V, Edward VIII, Duke of Windsor, George VI, Elizabeth II,  Gustava V króla Szwecji (1858-1950) i  Haakon VII króla Norwegii (1872-1957).
 

W połowie XIX wieku 77 lekarzy homeopatów służyło jako osobiści lekarze dla monarchów i ich rodzin.

 

Zdjęcie/źródło: http://www.se.pl/brytyjska-rodzina-krolewska,319367/

Więcej w tej kategorii: « Znani o homeopatii
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum