VERDE

Sole Mineralne Schusslera

  

 

Minerały znajdują się w każdym ludzkim organizmie jako najważniejsze nieorganiczne części składowe. Służą do podtrzymania procesów życiowych. W różnorodnych tkankach i organach naszego ciała spełniane są ważne zadania, niezbędne dla sterowania wieloma procesami biochemicznymi np. odbudowa struktur komórkowych oraz pośrednictwo w procesach informacyjnych z komórki do komórki.

 

SOLE MINERALNE DOKTORA SCHUSSLERA, CZYLI 12 SOLI ŻYCIA  - CZYTAJ 

 

Fotolia 11882928 XS

 W XIX w. lekarz Wilhelm Heinrich Schüssler opierając się na wynikach badań,
doszedł do przekonania, że niedobór soli mineralnych w organizmie, a dokładnie w jego komórkach prowadzi do wielu zaburzeń, a w konsekwencji do choroby. Wyodrębnił on dwanaście soli- sa to preparaty w rozcieńczonych dawkach homeopatycznych , wyprodukowane na bazie składników pochodzenia mineralnego, które dobiera się w celu pokryć niedoboru soli mineralnych osłabiających nasz organizm. Występują one przeważnie w formiebiałych   tabletek  cukru mlecznego , które należy ssać. Uwalniając impuls na który reaguje nasz organizm - docierają w głąb poprzez śluzówki . Pobudzają i regulują poszczególne funkcje naszego organizmu, jak również wspierają go w samowyleczeniu. Wpływają regulująco na poziomie przemian komórkowych, porządkując jednocześnie stany biochemiczne. Delikatnie, łagodnie i bez ryzyka działań ubocznych wzmacniają czynność immunologiczną, działają leczniczo. 

 

 

 

Nie są znane objawy uboczne, nawet jeśli zastosujemy błędnie, komórki zużyją tylko to, czego potrzebują, odrzucając zbędne substancje.

 

Sole mineralne działają od zewnątrz, ułatwiając organizmowi gospodarkę w zakresie danego minerału (brakujące zastąpić brakującymi). Dzięki nim można poprawić " żywotność" komórek  i wnikać w system przekazywania informacji między komórkami: rozwiązanie blokad, poprawa przepływu informacji, poprawa reakcji na leki homeopatyczne, równowaga kwasowo-zasadowej, odkwaszanie , ulepszenie układu odpornościowego, metabolizm komórek, struktury komórkowe, stan fizyczny, poziom odczucia.

 

1. CALCIUM FLUORATUM (fluorek wapnia) 

Jest to jedna z soli tkankowych, wykazująca tropizm do tkanki łącznej. Znajduje się w szkliwie zębów, kościach, komórkach powierzchniowych skóry oraz w ścięgnach i wiązadłach. Wspomaga działanie układu immunologicznego - wzmacnia osłabiony organizm. Eliminuje skłonność do częstych chorób, zaburzenia pamięci, kłopoty z koncentracją. Wzmacnia zęby, słabe szkliwo nazębne, zęby krzywe, asymetryczne.   Stosowana w leczeniu próchnicy, łamliwych paznokci, osłabienie więzadeł oraz ścięgien, rozszerzenie żył , skłonności do występowania żylaków, hemoroidy, Twardych guzków w piersiach lub jądrach. Opuchniętych, wiotkie stawy, powiększonych , twarde węzły chłonnych. Calcarea fluorica jest wytwarzane z fluorku wapnia.

 

2. Nr2 CALCIUM PHOSPHORICUM (fosforan wapnia)

Występuje we wszystkich komórkach chrząstek i kości, wzmacniająca kości, chrząstki i zęby, wspomaga odbudowę tkanki kostnej. Często potrzebują go dzieci w okresie wzrostu, dojrzewania, mogą go potrzebować również osoby starsze , w okresie pokwitania. . Stosowana w leczeniu: zaburzeń tworzenia kości, zębów, przy gojeniu złamań : bólach głowy, min. u dzieci w wieku szkolnym, bóle głowy z powodu dużej ilości nauki, gdy dziecko nie rozwija się, późno zaczyna chodzić, ma słabe nogi, ma opóźnione i bolesne ząbkowanie, przy bólach wzrostowych. Lek wytwarza się z fosforanu wapnia.

 

3. FERRUM PHOSPHORICUM (fosforan żelaza) 

Znajduje się we wszystkich komórkach ludzkiego organizmu. Jest niezbędnym składnikiem hemoglobiny. Wspomaga działanie układu immunologicznego - wzmacnia osłabiony organizm, eliminuje skłonność do częstych chorób, kłopotów ze skórą, zaburzenia pamięci, kłopoty z koncentracją. Stosowany w : procesy zapalnych z gorączka , zapalenia ścięgien, chorobach reumatycznych z zaburzeniami krążenia. Ferrum phosphoricum jest wytwarzane z fosforanu żelaza.

 

4. KALIUM CHLORATUM (chlorek potasu)

Występuje w każdej komórce, szczególnie w czerwonych ciałkach krwi.
Przeciwdziałająca stanom kataralnym błon śluzowych (zapaleniom błon śluzowych) , skłonności do nadwagi. Stosowana w : przewlekłym nieżycie nosa, zapalenie migdałków, nadwrażliwość żołądka, Odra, Świnka, chrypka, krztusiec, zapalenie płuc i opłucnej.

 

5. KALIUM PHOSPHORICUM ( fosforan potasu)

Znajduje się m.in. w komórkach mózgu, komórkach nerwowych, mięśniowych, oraz w krwinkach czerwonych. Przeciwdziała zmęczeniu, depresjom, bezsenności, problemom trawiennym. Stosowany w   leczeniu : ogólnego wyczerpania, depresji i bezsenności na tle nerwowym, problemów trawiennych, krwawienia dziąseł . Kalium phosphoricum wytwarza się z fosforanu potasu (K2HPO4).

 

6. KALIUM SULFURICUM (siarczan potasu)

Występuje w skórze i błonie śluzowej. Posiada zastosowanie jako najważniejszy środek odtruwający organizm. Jest główna substancja, stosowana w trzecim stadium zapalenia (przewlekłych stanach zapalnych-przewlekle ropne stany zapalne). Wskazania: bezustanne dreszcze, nadmiar znamion barwnikowych oraz innych znamion, trądzik, egzema, swędzenie
zapalenia stawów, reumatyczne bóle stawów, zapalenie wątroby, nerek.

 

7. MAGNESIUM PHOSPHORICUM (fosforan magnezu)

Jest biochemicznym środkiem przeciwbólowym i przeciwskurczowym
(kolka wątrobowa, nerkowa, migreny, skurcze mięśni, bezsenność, nerwobóle). Magnesia phosphorica to lek stosowany przy bólach o charakterze kurczowym, przy zwapnieniu naczyń, stany napięciowe, skłonności do skurczy, problemy trawienne , pulsujące bóle głowy. 
Magnez znajduje się w kościach, mięśniach, komórkach nerwowych, mózgu, rdzeniu kręgowym, krwinkach czerwonych, wątrobie, tarczycy. Magnesia phosphorica powstaje z fosforanu magnezu.

 

8. NATRIUM CHLORATUM (chlorek sodu)

Reguluje gospodarkę wodną organizmu - zawartość płynów w organizmie. Znajduje się we wszystkich tkankach i płynach ustrojowych. Stosowana w leczeniu zaskórników oraz dużych porów twarzy, wrażliwości żołądka problemach z łzawieniem, trzeszczeniem stawów, małej ilość mleka u położnic, bóle głowy, migreny.

 

9. Natrium phosphoricum (fosforan sodowy)

Reguluje gospodarkę kwasowo-zasadową organizmu, w tym również skóry. Podany doustnie działa łagodnie przeczyszczająco. Fosforan sodu przeciwdziała artretyzmowi - dnie moczanowej.

 

10. NATRIUM SULFURICUM (siarczan sodu)

Natrium sulfuricum określa się również jako biochemiczny środek wydalania.
Oddziaływuje na organy wydalania takie jak: wątroba, pęcherzyk żółciowy, nerki. 
Zastosowanie w leczeniu : chorób narządów wydalniczych przebiegających z zaparciem, biegunką, piaskiem w nerkach, bólach głowy, obrzmienie stóp i palców, bóle stawów podczas wilgotnej pogody, owrzodzenia podudzi . Występuje szczególnie w płynach pozatkankowych.

 

11. SILICEA (krzemionka)

"Kosmetyk biochemiczny": zwiększa sprężystość tkanki łącznej i jest ważna dla odbudowy skóry, włosów, paznokci. Jest obecna w powierzchniowych warstwach skóry, błonach śluzowych, tkance łącznej, włosach, paznokciach. Stosowana w leczeniu : wypadania włosów aż po łysienie, zaburzeń gojenia się ran, skłonności do wylewów krwawych, rozstępów (np. po ciąży), zwyrodnienia stawów, częste występowanie czyraków gromadnych, przetok. Cechą charakterystyczną Silicea jest zdolność do wspomagania organizmu w pozbywaniu się ciał obcych – drzazg, odłamków szkła i kolców. Silicea powstaje z krzemionki (bezwodnego koloidalnego tlenku krzemu (SiO2)).

 

12. CALCIUM SULFURICUM (siarczan wapnia)

Oczyszcza organizm i jest doskonały przy kłopotach z zatokami, częstymi zapaleniami gardła, katarem. Jako środek przeciwko starym procesom ropnym. Odtruwa tkankę łączną. Wskazaniem do zastosowania są: ropnie, czyraki, czyrakowatość, dolegliwości zatoki czołowej, zapalenia migdałków oraz gardła, przewlekły katar, częste zapalenia ucha środkowego, przewlekłe zapalenia oskrzeli, zapalenia stawów. Występuje między innymi w wątrobie i żółci, jak również w chrząstkach. 

 

 Tissue salts first                                   

 

Źródło:

                 http://urodaizdrowie.pl/sole-schusslera-efekty-i-zastosowanie

                 https://www.vitalabo.pl/info/magazyn/tak-dzialaja-sole-komorkowe

                 http://www.dobra-rada.pl/sole-mineralne-schusslera-rodzaje-i-dzialanie_1734#.UtAXrkiCD6A.facebook

                https://www.medicine4life.ca/2012/07/schuessler-cell-salts-tissue-salts/

 

Quickfinder : http://www.schuesslerquickfinder.com/wcm/mb/schuessler-quickfinder/en-en/index.html

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 10 marzec 2019 13:59