ODMROŻENIA - HOMEOPATYCZNE LEKI POJEDYNCZE.

Materia Medica

Agaricus Muscarius - najczęściej używany lek na odmrożenia. Objawy to kłucie, pieczenie, swędzenie palców u nóg i stóp, charakterystyczne dla odmrożeń. Charakteryzuje się on bolesnym obrzękiem, zaczerwienieniem, skurczami i wykwitami skórnymi, które swędzą i palą. Niektórzy pacjenci mają trwałe zaczerwienienie po odmrożeniach i objawy trądziku różowatego. Warto pamiętać, że lek ten  łagodzi poważniejsze skutki hipotermii, nieregularne, burzliwe kołatanie serca, które może mieć miejsce, gdy postępuje hipotermia. Ogólnie objawy to pogorszenie na otwartym, zimnym powietrzu; pogorszenie po jedzeniu, stosunku i  przed burzą. Powolny ruch daje poprawę.

 Pulsatilla - dolegliwości pacjenta nasilają się pod wpływem ciepła, a dokładniej przebywania w ciepłym pomieszczeniu. Przemrożona  część jest gorąca i swędząca długo po rozmrożeniu zimną wodą. Niebieskawo-czerwony obrzęk ze swędzeniem. Występuje również fioletowe przebarwienie stóp wraz ze stanem zapalnym  palców u nóg.

Lachesis w leczeniu starych odmrożeń, które stają się zaognione i ropiejące. Lek ten stosuje się w przypadkach, gdy zaburzone jest krążenie w naczyniach włosowatych. Pomaga odnowić krążenie bez łuszczenia się skóry. Ciemnoniebieski obrzęk tkanki komórkowej dłoni daje cętkowany wygląd, a na stopach można dostrzec fioletowe przebarwienie. To doskonały lek homeopatyczny na krążenie krwi.

Rhus toxicodendron - rozmrożona skóra wytwarza ciemne, czerwone, swędzące stany zapalne, które są gorsze w przypadku zimna i wilgoci. Pomaga leczyć zapalenie opuszków palców z odczuciem jakby owadów pełzały po skórze. 

Abrotanum – polepszenie w ruchu, gorzej na zimnym powietrzu i po  tłumieniu jakichkolwiek wydzielin. Odmrożenia powodują swędzenie.

Nux Vomica -  występuje powierzchowne zapalenie z jaskrawoczerwonym obrzękiem i pieczeniem. Skóra zaczyna pękać i krwawić, gdy się nagrzewa, a także gdy widzimy typowy stan emocjonalny Nux Vomica (ekstremalne rozdrażnienie, złość i rodzaj zaprzeczenia).

Petroleum - duży ból, występuje krwawienie, skóra jest popękana lub jest stan zapalny. Odmrożenia palą jak ogień.  Fizyczne objawy są podobne do objawów Nux Vomica, ale stan psychiczny w Petroleum jest o wiele bardziej związany ze zbliżającą się śmiercią i potrzebą załatwienia spraw niż złością i irytacją.

Arsenicum Album -   poważne odmrożenia, podczas którego zamarznięta skóra ma skłonność do zgorzeli. Na zaatakowanych częściach mogą być obecne czarne pęcherzyki. Wybredny, niespokojny.

Sulphur -  odmrożenie ma tendencję do ropienia, a swędzenie, pieczenie nasila się tylko wtedy, gdy chora część rozgrzeje się w łóżku.

Zinc - obrzęk i swędzenie są gwałtowne, występuje objaw niespokojnych nóg.

comments
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum