Homeopatia dla zwierząt - homeopatia weterynaryjna.

Społeczne zapotrzebowanie na medycynę alternatywną stale rośnie. Homeopatia została uznana za jedną z najlepszych holistycznych i najbezpieczniejszych metod leczenia dla wielu ludzi. Stwierdzono to również w przypadku zwierząt i roślin. Homeopatia weterynaryjna jest bezpieczną, skuteczną i silną formą medycyny, wykorzystuje zasadę odkrytą i rozwiniętą przez dr Samuela Hahnemanna w Saksonii na przełomie XVIII i XIX wieku.

Popularność homeopatii zwierzęcej rośnie, wielu lekarzy i weterynarzy na całym świecie stosuje homeopatię u zwierząt. Większość lekarzy weterynarii wybiera homeopatię ze względu na przewlekły i nawracający charakter wielu dolegliwości u zwierząt. Ideą stosowania homeopatii jest wzmocnienie odporności zwierząt i leczenie choroby od jej korzeni.

Według Academy of Veterinary Homeopathy , każdy problem, który można leczyć konwencjonalnie, można rozwiązać za pomocą homeopatii i to również bez żadnych skutków ubocznych. Wskaźniki nawrotów są również prawie minimalne lub znikome w przypadku homeopatii. Przykłady chorób zwierząt, które bardzo dobrze reagują na homeopatię to: alergie skórne, infekcje ucha, astma, nieswoiste zapalenie jelit, epilepsja i wiele innych schorzeń. Homeopatia może szybko leczyć ostre choroby, takie jak urazy, infekcje i zatrucia.

Homeopatia była do tej pory również szeroko stosowana u psów. Od alergii po zapalenie stawów i choroby skóry po zapalenie stawów kręgosłupa, psy odniosły duże korzyści z homeopatii. Tak jak ludzie, indywidualne podejście homeopatii stosuje się również u psów i żadne dwa psy nie są traktowane dokładnie w ten sam sposób w przypadku tych samych chorób. Zbierając historię chorobową od właściciela, dane takie jak charakter objawów, czas wystąpienia, częstotliwość objawów, możliwe czynniki obciążające i łagodzące, należy dobrze rozważyć ogólną postawę i zachowanie zwierzęcia.

Zomeo zdjecie weterynaria

Oto kilka przydatnych leków homeopatycznych dla psów:

  • Apis: na ukąszenia pszczół i owadów.
  • Arnika: przeciwbólowo – ogólnie , w sztywności spowodowanej nadmiernym wysiłkiem, bolesności i urazów mięśniowo-szkieletowych.
  • Arsenicum Album: W przypadku rozstroju żołądkowo-jelitowego spowodowanego jedzeniem zepsutego jedzenia, gdzie występują zarówno wymioty, jak i biegunka.
  • Agaricus: Na objawy związane z odmrożeniami i zatruciami. Zgorzel spowodowana zamarzaniem tkanek.
  • Allium cepa: przeziębienie/nieżyt nosa i katar sienny
  • Antimonium tartaricum: na choroby układu oddechowego, takie jak zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, astma i krztusiec z gęsty biały śluzem, trudności w oddychaniu i głęboki kaszel.
  • Baptisia: W przypadku grypy, która powoduje mocne wyczerpanie, osłabienie szyi, przez co głowa nie może być utrzymywana w pozycji, niezdolność do połykania pokarmu (tylko wody).
  • Belladonna: Nagła i wysoka gorączka, zaczerwienienie, ból, rozszerzone źrenice i dyszenie.
  • Boraks: Strach przed burzami i fajerwerkami
  • Calendula: może być stosowana zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie w przypadku infekcji skóry lub wszelkiego rodzaju infekcji zewnętrznych.
  • Hepar sulfur: wspaniale leczy ropnie na całym ciele
  • Hypericum: lekarstwo na ból spowodowany uszkodzeniem nerwów lub urazami obszarów bogatych w nerwy.
  • Myristica: Do infekcji worka odbytu i przewlekłych problemów z workiem odbytu.
  • Rhus tox: na zapalenie stawów, urazy mięśniowo-szkieletowe, zaczerwienione opuchnięte oczy, infekcje skóry i swędzenie skóry.
  • Ruta: przy każdym urazie ścięgien lub więzadeł, a ten lek ma rzeczywiste powinowactwo do stawu kolanowego
  • Silicea: usuwa ciała obce, takie jak drzazgi lub wbite kolce ze skóry.
  • Ledum: Na wszelkiego rodzaju rany kłute, w tym po ukąszeniach owadów.
  • Caulophyllum: Lekarstwo na bóle porodowe bez postępu, obfite krwotoki po porodzie.

Oprócz tego istnieje jeszcze więcej środków stosowanych w różnych warunkach i można je stosować w taki sam sposób jak u ludzi. Należy pamiętać, że leki nie powinny być mieszane z jedzeniem; należy je wkładać bezpośrednio do ust. Homeopatia dla zwierząt daje doskonałe efekty w dolegliwościach zwierzęcych, zwłaszcza psów, kotów, a nawet bydła. Ratując zwierzęta przed niebezpiecznymi skutkami ubocznymi konwencjonalnych leków i zapewniając im zdrowsze życie, homeopatia weterynaryjna jest z pewnością wielkim aktem dobroci, który możemy zaoferować jako homeopaci.

 

Źródło: Homeopathy for Animals-Veterinary Homeopathy (hompath.com)

3312x1860 Facebook cover new2 1

comments
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum