POWRÓT DO SZKOŁY ! HOMEOPATIA MOŻE BYĆ POMOCNA W OPANOWANIU STRESU PRZED POWROTEM DO SZKOŁY CZY PRACY

Powrót do szkoły, rozpoczęcie lub powrót na studia wyższe, powrót do pracy po okresie wakacyjnym, przeprowadzka – wszystkie te sytuacje mogą powodować stres lub niepokój.

W tym roku dodatkowy stres związany jest z sytuacją zdrowotną, certyfikat szczepień, uczucie wykluczenia lub niesprawiedliwości, nawoływanie do szczepień, praca zdalna itd…

W zależności od własnych lęków, przekonań, sytuacji rodzinnej, ważnych lub mniej ważnych wydarzeń w ostatnim czasie, atmosferze w pracy i w szkole, każdy z nas będzie reagował w inny sposób.
Zmiana klasy, szkoły, pracy, kolegów będą czynnikami pogarszającymi sytuację. Każdy będzie wyrażał stres na swój własny sposób, w zależności od wszystkich tych czynników.

W zależności od osoby może pojawić się strach, niepokój, panika, smutek, gniew… Wszystkie te emocje mają swoje fizyczne objawy: nadmierne pobudzenie, bóle brzucha, kołatanie serca, ucisk, skurcze, bóle głowy, bezsenność, zawroty głowy, pocenie się, biegunka, drżenie itd… Nie należy jednak każdego objawu leczyć osobno.

Homeopata pomoże Ci przejść przez ten okres najlepiej, jak to możliwe. Lekarz postara się przeanalizować wszystkie czynniki oraz objawy fizyczne i psychiczne, aby znaleźć odpowiedni lek. Interesuje go sposób, w jaki człowiek przeżywa stres, aby lepiej łagodzić jego skutki.

Więcej na stronie pthk: 

POWRÓT DO SZKOŁY ! HOMEOPATIA MOŻE BYĆ POMOCNA W OPANOWANIU STRESU PRZED POWROTEM DO SZKOŁY CZY PRACY – Homeopatia (pthk.pl)

comments
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum