SILICEA - Urazy cz. 3

silicea  

Uwaga! W pierwszej kolejności należy wezwać pogotowie lub udać się do lekarza rodzinnego.
Lek homeopatyczny komplementarnie, jak najszybciej.

 

Pomaga usunąć ciała obce ze skóry, hamuje ropienie i przyspiesza gojenie ran.

Rany z tkwiącymi w skórze ciałami obcymi.

Ułatwia gojenie ropiejących ran (zwłaszcza tych, w których tkwiło ciało obce, zabrudzonych).

Powoduje ewakuację ciał obcych ze skóry poprzez ich wyropienie, np. w przypadkach, gdzie chirurg nie może odnaleźć i usunąć ciała obcego, lub dokładne oczyszczenie nie jest możliwe (zanieczyszczenie rany ziemią, piaskiem itp.)

 

Zastrzał (zapalenie ropne po zakłuciu okolicy opuszki palca/ okolicy paznokcia). Najlepiej podać jak najszybciej gdy wystąpi ból, zaczerwienienie, obrzęk, ale zadziała pięknie również podana po kilku dniach. Uwaga, są to stany bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia. Jeżeli lek jest właściwy, pacjent poczuje wyraźną ulgę niemalże natychmiast po podaniu (minuty/godziny). Zmniejszenie bólu i zwrot w kierunku gojenia.

 

Działanie Silicei ładnie widać też u zwierząt: kot/pies, który nagle kuleje, liże łapę w taki sposób, że podejrzewamy ciało obce tkwiące w łapie, jednak niczego tam nie widzimy. Po podaniu jednej dawki Silicei zwierzę przestaje kuleć (a mogło kuleć od wielu dni) i to częściej po minutach niż po godzinach.

Silicea może w krótkim czasie doprowadzić do wyleczenia ran ropiejących latami (ale tu lepiej aby lekarz homeopata dobrał odpowiedni lek, ponieważ trzeba zróżnicować z innymi lekami albo dobrać lek konstytucjonalny).

 

Siliceę należy róznicować z Arniką, Hypericum, Ledum i innymi lekami. Przy urazie skomplikowanym konieczne może być rozpatrzenie, który z leków jako pierwszy, a który jako drugi i trzeci powinien być podany (nie jednocześnie).

 

Potencja w apteczce domowej: Silicea 9C lub 15C

comments
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum