"Homeopathy Review" 2012 - NHMRC w końcu ujawnia pierwszy raport dotyczący homeopatii. SAKH

Słowacka Akademia Homeopatii w Polsce

Nareszcie! Z informacji, które otrzymaliśmy od HRI (Instytutu Badań nad Homeopatią) wynika, że australijska NHMRC (National Health and Medical Research Council) po latach nacisków ujawniła pierwszy raport dotyczący homeopatii, który od 2012 roku nie widział światła dziennego. W tym czasie szeroko rozpropagowano drugi raport, który donosi o braku skuteczności homeopatii.

Oto wiadomość od Homeopathic Research Institute:

"NHMRC w końcu ujawnia pierwszy raport dotyczący homeopatii

HRI z radością przyjmuje decyzję australijskiej NHMRC o ujawnieniu jej pierwszego raportu o homeopatii z 2012 roku.

Po latach odmawiania ujawnienia raportu naukowcy, decydenci oraz całe społeczeństwo mogą w końcu zobaczyć cały projekt "Homeopathy Review" z 2012 r., w którym autor zawarł konkluzję, że istnieje "zachęcający dowód na skuteczność homeopatii" w pięciu sytuacjach medycznych.

Przyjmujemy także cenne wyjaśnienie dyrektora NHMRC, prof. Anne Kelso, że drugi raport "Homeopathy Review" opublikowany w 2015 roku "nie twierdził, że homeopatia jest nieefektywna", pomimo podawania takiej informacji przez media oraz mimo kampanii przeciw homeopatii.

HRI będzie przez najbliższe tygodnie skrupulatnie przeglądać projekt raportu z 2012 roku: "The Effectiveness of Homeopathy: an overview review of secondary evidence" raze, z adnotacjami NHMRC do tego 293-stronicowego dokumentu"

[Poniżej wypowiedź dyrektora HRI, Rachel Roberts]

"Przez ponad trzy lata NHMRC odmawiała ujawnienia projektu raportu dotyczącego homeopatii z 2012 roku, pomimo żądań Prawa do Informacji (Freedom of Information) a nawet żądań członków Australijskiego Senatu. Fakt, że możemy czytać ten dokument, który właśnie ujrzał światło dzienne jest ogromnym zwycięstwem transparentności oraz odpowiedzialności publicznej w badaniach naukowych.

[Linki]

Raport z 2012 roku: https://www.hri-research.org/wp-content/uploads/2019/08/Draft-annotated-2012-homeopathy-report.pdf?fbclid=IwAR2DTDFrfROCDo_KwCvCLCPSAr3gwyDJ-90sqDtuJCdDUgKS4MoIc1051O8

Więcej informacji: https://www.hri-research.org/resources/homeopathy-the-debate/the-australian-report-on-homeopathy/

 

comments
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum