Pokrzywka

Pokrzywka jest stanem alergicznym skóry obejmującym warstwę skóry i naskórka. Pokrzywkowe wysypki są zwykle wypukłymi, dobrze odgraniczonymi obszarami rumienia i obrzęku. Powoduje silne swędzenie i może powodować pieczenie i kłucie. Pokrzywka pojawia się z powodu pewnych czynników wyzwalających, takich jak jedzenie, stres, ukąszenia owadów, ciepło lub zimno itp. Powoduje to uwolnienie nadmiaru histaminy w skórze, powodując pokrzywkowe wysypki.

Pokrzywka Zomeo 2

Homeopatia może zaoferować najbardziej stanowcze leczenie pokrzywki. Oto niektóre leki homeopatyczne stosowane w leczeniu pokrzywki, a także sposoby wykorzystania oprogramowania homeopatycznego Zomeo do znalezienia odpowiednich leków.

  • Apis mellifica:

 Czerwone, zaognione, wypukłe plamy na skórze. Palenie i kłucie jak użądlenie pszczoły. Mogą być również delikatne w dotyku. Te wypukłe plamy skóry swędzą nieznośnie w nocy, swędzenie jest gorsze od ciepła łóżka. Swędzenie jest również gorsze w zimne dni.

Pokrzywka Apis

 

  • Arsenicum album:

 Pokrzywka spowodowana jedzeniem skorupiaków, która powoduje pieczenie i swędzenie z niepokojem. Erupcje są gorsze w nocy.

 Pokrzywka Arsenicum

 

  • Belladonna:

Osoba ma rozpaloną do czerwoności twarz z czerwonymi wykwitami. Wykwity pojawiają się na całym ciele, bardziej na wewnętrznej stronie kończyn, a mniej na twarzy. Swędzenie nasila się rano i wieczorem i jest poprawa przez drapanie. 

  • Urtica urens:

Środek ten składa się z pokrzywy zwyczajnej, która sama w sobie ma tendencję do wywoływania pokrzywki. Lekarstwo stosuje się, gdy pokrzywka jest spowodowana przez skorupiaki, użądlenie pszczoły. Kąpiel może również zaostrzyć zmiany. Zmiany są czerwone z silnym pieczeniem i swędzeniem. Może to być związane ze zmianami sezonowymi z corocznymi napadami pokrzywki.

Pokrzywka Urtica urens

 

  • Rhus Toxicodendron:

Pogorszenie jest  w zimne, wilgotne dni, pokrzywka pojawia się po zamoczeniu lub wychłodzeniu. Pokrzywka może również pojawić się, gdy jest gorączka. Pokrzywka wymagająca tego leku ma intensywne swędzenie. Poprawa jest  pod wpływem ciepła i pogarszanie przez zimno.

Pokrzywka Rhus

 

  • Natrum muriaticum:

Pomaga w przypadkach przewlekłej pokrzywki. Zmiany są silnie swędzące, które rozwijają się po silnym podrażnieniu.

Pokrzywka Nat mur

 

  • Dulcamara:

Stosuje się przy rozległych zmianach chorobowych obejmujących ciało, powstałych po narażeniu na zimno i wilgoć. Występuje silne swędzenie, poprawa jest  na zimne okłady i pogarszanie przez ciepło.

Pokrzywka Dulc

 

Do przygotowania tego wpisu wykorzystano informacje z Zomeo Homeopathic Software.

Zomeo Homeopathic Software zapewnia 41 repertoriów, 1300 książek homeopatycznych, informacje o ponad 3200 lekarstwach, 109 książek materia medica i wiele innych funkcji.

 

Download Zomeo Free Trial

..

Book Zomeo @ $99

comments
© 2015 Homeopatia Polska - Strona - Forum